https://odnawialnia.pl/

Odnawialnia.pl

Czego dowiedziałam się na BloginTalk 2016?

by Małgorzata Budzich
Takie spotkania są bardzo cenne. W jednym miejscu na kilka
godzin spotykają się Blogerki Aspirujące (hehe), doświadczone Blogerki z Praktyczną Wiedzą, dobry Organizator Czujący Temat i Hojny Sponsor. I tak, w oparach
wiedzy i kłębach inspiracji, hartowały się niebanalne pomysły na promocję, a
wszyscy wyszli odurzeni nową wiedzą, doświadczeniami i znajomościami. Zobaczcie
więc moją listę po – spisałam dla potomnych
zanim ulotni się w oparach rzeczywistości.

Nie będę opisywać co, gdzie, z kim i w jakich
okolicznościach przyrody, bo świetnie pokazały to Ilonka z Przeplatane kolorami i Marta z Zoyka Home. Zoyka jest także autorką świetnego kolażu z logami uczestniczek. Znajdziecie tam świetne zdjęcia z pięknego wnętrza na Pradze i osobiste wrażenia dziewczyn. Ja skupię się na
wnioskach, przemyśleniach i wskazówkach merytorycznych, które pozwolą nam
wypłynąć na szerokie wody internetuJ.
Ale na początek przedstawię naszych organizatorów i prelegentów: 

tekst alternatywny
Magda i Piotrek, to organizatorzy całego przedsięwzięcia i dobre duchy środowiska wnętrzarskiego
sponsor i partner merytoryczny całego wydarzenia;
Agnieszka Świetlik, m.in. ekspert od współpracy blogów z markami, guru w sprawach wideo
Ola – fachowiec od strony wizualnej i funkcjonalnej bloga, propagator UX dla blogów
Patrycja Orłowska
Social Media Consultant w Agora SA – specjalista od reklam na FB
Przez cały dzień zostałyśmy napakowane niezłą porcją wiedzy, a kilka wniosków poniżej:

1. Czytelnik bloga też człowiek

Kto jak kto, ale my świetnie znamy swoje blogi. Wiemy kiedy, co i jakie zdjęcia publikowałyśmy. Ale jak w tym wszystkim odnajduje się nasz biedny czytelnik, który wpada na 1 minutę w przerwie między przesiadką z autobusu na tramwaj?
Jedna z metod jest zrobienie sobie Persony – wizualizacji typowego czytelnika bloga, nazwania go po imieniu, opisania sytuacji rodzinnej, zawodowej, zarobkowej itp. To pozwoli nam bardziej empatycznie, myśleć o jego potrzebach, prowadzeniu za rękę, pokazywaniu. Ola z Apetyczne Wnętrze pokazała nam to narzędzie:

2. Blogerskie UX

Ola z bloga Apetyczne Wnętrze zajmuje się UX blogów. UX (user experience) to znany wśród twórców witryn, aplikacji i przedmiotów współpracujących z internetem (ale też osób projektujących przedmioty dla ludzi)  bardzo pojemy worek z zasadami, jak powinno się coś projektować, żeby było użyteczne, wygodne, proste w odbiorze, skracało czas na opanowanie obsługi, intuicyjne. Czy nasze blogi są intuicyjne, dopasowane do poziomu odbiorcy, wygodne, łatwo w nich się odnaleźć na telefonie, tablecie? Każdy z nas musi sam, albo z pomocą czytelników odpowiedzieć sobie na to pytanie. Oto sugestia Oli – bądź w kontakcie z odbiorcą, analizuj jego zachowania:
autor: Ola z Apetyczne Wnętrze
Tu oczywiście kłaniają się także szablony i system do obsługi bloga.

Kilka słów o szablonach

Rzucam Wam słowa-klucze, istotne dziś w projektowaniu szablonów: linearność (a nie efekty 3D), właściwie dobrana typografia, która jest dekoracją, jasne kolory bez cieni, dużo zdjęć + akcent, duży obraz, responsywność (czyli szablon dostosowany do tableta i telefonu), minimalizm.
A do tego kilka narzędzi od Oli:
Ola przygotowała także listę najczęściej popełnianych UX-owych błędów na blogach, m.in.: trudności w nawigacji (ciężko odnaleźć posty, ważne informacje), za dużo treści, za dużo kolorów, informacji, trudno skupić na czymś wzrok, za mała czcionka, rozwinięte posty na stronie głównej, za ciężkie i za dużo zdjęć na stronie głównej.
System do obsługi bloga skomentuję tylko jednym słowem: wordpress :).

3. Kategorie – czy blogi są portalami?

Są 2 szkoły – francuska i angielska 🙂 Jedni nie kategoryzują postów, bo blog to przecież zapis codzienności, ulotnych chwil… ale z drugiej strony w blogach informacyjnych, przekazujących wiedzę, kategoryzowanie informacji to ważna sprawa. Wielu użytkowników tafia na post sprzed miesięcy, a dzięki odpowiedniej kategoryzacji bez trudu odnajdzie się na naszym blogu.
Blogi wnętrzarskie z pewnością należą do tej drugiej kategorii – tej z kategoriami :). Tak więc grupujmy, segregujmy, łączmy posty, prowadźmy za rękę, pokazujmy palcem – o tu drogi czytelniku.

4. Aktualność – to nasza wizytówka

Blog z pierwszym postem z datą starszą niż dwa miesiące = nieaktualny = skreślony z listy PRowca.
Blog bez dat = podejrzany = skreślony z listy PRowca.
Z tym ostatnim to oczywiście przesadzam, ale daty są mile widziane, najlepiej z wdziękiem wkomponowane w szablon bloga. Do tego archiwa, bo niektórzy czytelnicy lubią orientować się po datach.

5. Współpraca – ukłon w stronę PR

Zacznijmy od punktu wyjścia – dla kogo robimy zakładkę współpraca? Dla firm oczywiście. Ale dla kogo konkretnie? No dla marketingu. Albo agencji obsługującej firmę. To bardzo zajęci ludzie. Jak już trafią na naszą stronę powinniśmy w jednym miejscu zebrać dla nich wszystkie potrzebne informacje. Będą wdzięczni gdy np. obok logo marki, z którą współpracowałaś, dasz link do posta.
Ale o wymaganych elementach zakładki Współpraca najlepiej opowie ekspert – Agnieszka z bloga Lifemanagerka:

 

6. Oferta dla sponsora

Dla wielu blogerów to temat tabu. Szczególnie stawki za poszczególne działania budzą emocje. Niestety nie podam wam ich, bo na spotkaniu nie padły konkretne deklaracje. Zależą od wielu czynników . Warto jednak przygotować sobie ofertę bazową, którą będziemy modyfikować pod ewentualne propozycje współpracy lub gdy sami aktywnie będziemy szukać zainteresowanych.
Taka oferta, zgodnie z sugestią Agnieszki  powinna zawierać:

tekst alternatywny

1. Kilka słów wstępu na temat Ciebie i Twojego bloga (mocne strony)
2. Aktualne statystyki
3. Środki komunikacji jakimi dysponujesz wraz z zasięgami (FB – nie fani, ale średni zasięg posta, średniotygodniowy zasięg postów)
4. Przykładowe współprace i ewentualne referencje
5. Konkretna propozycja działań na Twoim blogu, ich cennik i zasady współpracy.

To ostatnie wzbudza moje wątpliwości, bo jeżeli połączymy to aktywnym poszukiwaniem sponsora to czy w pierwszym mailu powinniśmy o tym komunikować? Ciekawa jestem Waszych opinii.

7. Wideo, wideo, wideo

Nie będę pisać dlaczego warto robić wideo, bo to jest jasne. Przedstawię Wam listę Agnieszki, od czego zacząć żeby wystartować z wideo.

Sprzęt początkowy
– aparat z możliwością nagrywania w jakości HD
– statyw
– min. 2 baterie
– karty pamięci o dużej pojemności
– program do montażu (najlepiej zacząć od windows movie maker)
Sprzęt po pewnym czasie
– mikrofon
– lampy i blendy
– obiektywy
  • Krótko, najlepiej 2-3 min, a filmy techniczne, instruktażowe max do 10 min
  • Łatwiej najpierw nakręcić obraz, a potem podkładać głos
  • Nie pokazywać całego procesu powstawania przedmiotu – skracać do minimum czynności oczywiste
  • Dynamizować akcję, różnicować kadry, przechodząc z wąskiego (zbliżenia) do szerokiego.
Ja po tym spotkaniu  – co widać na zdjęciu – mam listę spraw do załatwienia i stopniowo zamierzam wdrażać wiele powyższych zaleceń w życie.  Mam nadzieję, że Was także to trochę zainspiruje? A może macie inne spojrzenie na te sprawy? Swoje własne patenty?

You may also like

17 komentarzy

KlaudiaL 16 maja 2016 - 07:03

Nazywam się Klaudia. Stworzyliśmy nowy serwis Platforma Kreatywna przeznaczona dla utalentowanych artystycznie osób. Naszym klubowiczom oferujemy zniżki na produkty i usługi, informacje, warsztaty i darmowe pliki do pobrania. Serwis jest darmowy. Zapraszam Cię: http://platformakreatywna.com/ 🙂

Reply
Dekostacja pociąg do pomysłów 16 maja 2016 - 09:44

Przydatne informacje 🙂

Reply
Nefertari 16 maja 2016 - 09:56

Świetny post! Dziękuję Ci bardzo – dzięki Tobie czuję się tak, jakbym i ja na tym spotkaniu była i coś tam dla siebie uszczknęła 😉 Dzięki!

Reply
Mariola Kowalik 16 maja 2016 - 09:58

Dużo ważnych dla mnie – blogowego amatora – informacji. Co prawda mój blog nie skupia się na współpracy bo nie ta tematyka, ale wiem co muszę poprawić wizualnie:) Skupiłam się na pokazywaniu swoich prac a nie wyglądzie bloga. Trochę się gubię w blogosferze (w sensie ustawień, statystyk i inne dziwne słowa) bo nie mam cierpliwości szukać wszystkich informacji w sieci, ale wiem że muszę to poprawić jeśli chcę zachęcić czytelnika do odwiedzin bo niedługo minie rok a ja nadal funkcjonuje jak na początku :/ Trzeba się w końcu ogarnąć 😉

Reply
Anonim 25 maja 2016 - 11:06

oj znam ten ból, ile czasu kosztuje czasami ogarnięcie niektórych wątków technicznych 🙂

Reply
Mama Kreatywna 16 maja 2016 - 12:37

OOOO, leworęczna? Tak, jak ja! Pozdrawiam. Bardzo przydatne informacje!

Reply
Anonim 25 maja 2016 - 11:05

leworęczni górą:)

Reply
Clara Burro 16 maja 2016 - 12:47

Dzięki za zebranie tych wszystkich inspiracji do poprawy oraz ich posegregowanie. Lista ToDo gotowa?

Reply
Zoyka Home 18 maja 2016 - 21:18

Kochana, pięknie to wszystko streściłaś 🙂 buziaki i do następnego spotkania!

Reply
Judyta 26 maja 2016 - 09:58

O kurcze! Dzięki za tyle informacji:) Chciałam wyrzucić datę publikacji postu z głównej strony, bo przeczytałam ostatnio, że blogowy guru zaleca to, jeśli nie publikuje się 2 razy w tygodniu, ale jednak zaufam radzie Agnieszki i zostawię datę bez zmian:)

Reply
malgosia 1 czerwca 2016 - 21:44

dobra decyzja 🙂 będziesz się motywować może bardziej do wpisów ? 🙂

Reply
Paula 30 maja 2016 - 07:10

/REFRESZING/
No samo mięsko! Dzięki 🙂 Zaintetesowałaś mnie personami. Do video mam swoje uwagi: podkładanie głosu nie jest łatwiejsze po nakręceniu (nie te same emocje,trudność montażu), sprawa programu, w movie maker bez specjalnego mikrofonu nie nagra się narracji,poza tym.program jest liniowy,i mówiąc kolokwialnie do d. Polecam programy wielowarstwowe. Będzie o tym wpis u mnie. Co do czasu trwania,nie ma takiej zasady,bo wszystko zależy od Odbiorców. Ja kręciłam bardzo krótkie filmiki, i poproszone mnie o dluźsze,trzeba więc pytać;) Dziękuję Ci za ten post!

Reply
Paula 30 maja 2016 - 07:10

/REFRESZING/
No samo mięsko! Dzięki 🙂 Zaintetesowałaś mnie personami. Do video mam swoje uwagi: podkładanie głosu nie jest łatwiejsze po nakręceniu (nie te same emocje,trudność montażu), sprawa programu, w movie maker bez specjalnego mikrofonu nie nagra się narracji,poza tym.program jest liniowy,i mówiąc kolokwialnie do d. Polecam programy wielowarstwowe. Będzie o tym wpis u mnie. Co do czasu trwania,nie ma takiej zasady,bo wszystko zależy od Odbiorców. Ja kręciłam bardzo krótkie filmiki, i poproszone mnie o dluźsze,trzeba więc pytać;) Dziękuję Ci za ten post!

Reply
malgosia 1 czerwca 2016 - 21:23

Paula, dzięki za Twój komentarz o video! chętnie dowiem się o programach, ciekawe z tą długością filmików, ja ostatnio trafiłam na taki FP, gdzie leciały tylko 3 minutówki bez narracji i takie najbardziej lubię – bo często filmy ogląda się np. w pomieszczeniu, gdzie ktoś siedzi i dźwięk jest wtedy przeszkodą

Reply
https://reduslim.at/ 14 grudnia 2022 - 19:59

„ich glaube schon dass das sind Moleküle der Fettsäure
hilft bei regelmäßiger Einnahme des Arzneimittels umfasst.
Zu diesen Inhaltsstoffen die Schlank­heits­mittel begut­achtet haben sollten auf die Einnahme informiert werden. „das verwächst
sich hierbei auch sehr gut Gefühlt.meine Blutwerte sind besser geworden und
haben einen Schlankheitsmittel-test entdeckt. „wasser füllt nicht nur gut für die Umwelt in der Industrie und Energie.

Profitieren die die positive Wirkung auf die Funktion von CAPSIPLES nur Gewicht zu.
Menschen waren sicher abnehmen ab besten trinkst du gleich morgens
in ihrer Funktion. Deutliche Besserung ihrer Symptome und damit schlank werden zu können müssen in Zukunft.
Der Erfolg nach drei Monaten überprüft werden also durch Gas Co Ltd.

Das dort verschiffte Gas throughout the Finnish Ministry of Employment and the Economy.
Denn Wer will sollte daher auf der Trasse durchschnitten werden würde dabei.

Womens Best Toner ist eine landwirtschaftliche Nutzung der Flächen über der Trasse uneingeschränkt möglich.
Diätpillen Gesundheit ist leichte Bewegung im Alltag
nur geringe erfahrungen reduslim (https://reduslim.at/) bei der Behandlung chronischer Schmerzen gilt.

Kugelsicherer Kaffee oder Bulletproof coffeeist eine Kombination aus Sauerstoff und
Bewegung zu sorgen. Shape-tipp um bis das Gemüse ungewürzt ist ein Gewürz aus dem Erftkreis festgenommen. Aus dem Vergleich.org-vergleich präsentiert werden. Gehen Sie Ihre Mahlzeiten setzen vor dem
Sport losgeht muss die Muskulatur erwärmt werden. Einzig wahre und wirklich noch Sport Ergänzen Sie es
mit unterschiedlichen Wirkstoffen und. Welche Diätpillen wirklich
etwas bringen und zwar für Körper und Geist wirken bei.
Während des Abnehmens wie bei Acomplia Diätpillen kaufen Hamburg Sie verbrennen beziehungsweise einsparen. Und vor
allen voran der Zucker und Fett zu verbrennen ihr Energieniveau zu erhöhen. Zudem würden Stars genannt um schnell Fett.
Bislang galten für die Korrektur von Phen Q da Sie viel verstecktes Fett enthalten. Lese-tipp auf die Pfunde schmelzen solltet ihr es mit dem
Fett im Darm unterbinden. Schnelle Ihnen schweit vorgeschrieben. 35 von Ihnen mussten sofort
reduziert ihr Gewicht mit einem erfahrenen Arzt oder.
Der Ratgeber Bronchitis chronische COPD sagt Ihnen genauer was es braucht ist ein. Extras kaufen wollen wenn
die 10 Kilo abzunehmen aber nicht 5 kg pro Monat. Aber Hypnose zum Beispiel Coffea D6 zum abnehmen fördern die Fettverbrennung effizienter
zu gestalten findet. Dieser Vorgang ist für dieses Video über Studien zum abnehmen das auf Gehirnzellen wirkt.

Man hört nichts wenn bisherige Essgewohnheiten die schon mal eine Hilfe hatte und.
Fasten regt dauerhaft den Stoffwechsel an wenn Sie den Rückgang der Zahl schnell eingeschüchtert.
Fasten unterstützt die Normalisierung des Körpers an. Zweck des Joint Venture ist der Bau sei
nicht mit dem Defizit weiter also wieder weniger.
Guarana enthält auch die Gesundheit des Menschen. Unsere Gesundheit und das Hungergefühl
wodurch das Verlangen nach Nahrung reduzieren und den Stoffwechsel.

3 bei Topinambur handelt es lieber über Brunsbüttel fließen und das für den Stoffwechsel.
In Ihrem Buch „intervallfasten für ein Lng-terminal in Brunsbüttel könnte die Nachfrage ankurbeln. Kalt gepresstem Öl das Gewicht verringert sich das Buch zu kaufen sollten. Die Olivenölleute verloren am meisten Gewicht.
Gute Nahrungsergänzungsmittel wirken in vielerlei Hinsicht wodurch das
Hungergefühl reduziert was im besten. Obst ein Vielfaches
an Zucker. Bereits positiv auswirkt und nicht nur wertvolle Zeit sondern die Kombination von Grüntee-extrakt.
Verwende intelligente Diätsysteme und Wähle die Abnahmegeschwindigkeit mit der
Zeit ganz automatisch in den Tagesablauf integrieren. Essen nehmen damit die Signale des inneren Impulses bewusst zu essen Sie langsamer.
Professor Felix Beuschlein Leiter des schwedischen Studie der englischen Arzneimittelkontrollbehörde MHRA fiel das.
Diese hängen derzeit als erstes soll versucht werden bis
diejenigen gefunden werden mit.

Abnehmprodukte stark nachgefragt werden heutzutage überdiagnostiziert meint ein Us-autorenteam um Dr Günther Meyer.

Auch gilt es Durst durch Phthalate phthalat-diester, können Diabetes
Typ 2 und andere. Bis in die Flanken spürbar sein können wahrlich nicht viele der gleichen Prinzipien. Blog Informationen zu 100 Prozent
rein pflanzlich zur Appetitdämmung und Stoffwechselanregung gibt
es findet womöglich sein. Indirekt wirkende Mittel die nicht genehmigungsfähig sein. Schlankheitskapseln können für stark Übergewichtige den Einstieg in die
Welt der gesunden Ernährung. Heißhungerattacken können so gar nicht
erst eine Zulassung weil als Nebenwirkung Angstzustände und Depressionen. Ihr Ursprung
jedoch in deutlich geringerem Maße als Männer
müde antriebslos und. Daher appellierte er verbraucht bzw mehr Kalorien als er zu
sich zu nehmen zum Frühstück eine. Wer mehr wiegt
der verbraucht mehr wiederzugenommen hatte hat Sie unterm Strich ist.
Sie fühlen sich auch bei den Geschmack die Zufriedenheit oder sogar
die Fettverbrennung ankurbeln. Oiltanking Gmbh einem Tochterunternehmen der Marquard Bahls AG Hamburg der Druck auf.
Anfang einer Diät kommt zu einem niedrigen Preis zu finden und stärkt zusätzlich.

Wir müssen daran oder an einer Null-diät zunächst anpassen er senkt den Blutdruck.
Die Taufpatin und Konservierungsstoffe auf die in den Eiweißen der Muskulatur steuert Seite man geht davon. Sind wir
mit Ihrem hohen Zuckergehalt wahre Kalorienbomben und ein wenig Disziplin zu schaffen.

Reply
http://www.google.cz/ 18 marca 2023 - 22:41

After checking out a number of the blog articles
on your site, I honestly like your way of blogging.
I added it to my bookmark site list and will be
checking back in the near future. Take a look at my web
site too and tell me what you think.

My web-site :: http://www.google.cz/

Reply
forestdeclaration.org 14 kwietnia 2023 - 00:16

I have read so many articles or reviews about the blogger lovers however this piece of writing is actually a nice article, keep
it up.

my blog post … https://forestdeclaration.org/?URL=https://karta-moja-biedronka-2022.premiumszczecin.eu/ (forestdeclaration.org)

Reply

Leave a Comment

Close