Jeżeli:
ten kurs jest dla Ciebie!
Ile mebli porzuciłaś {eś}, zniechęcona brakiem postępów? Już nie utkniesz w miejscu w procesie renowacji, bo wszystkie etapy są pokazane krok po kroku. Przynosisz brudne krzesło z piwnicy a po kursie stawiasz pięknego Hałasa przy stole 🙂
Przerabiając rzetelnie cały kurs zrobisz nie tylko to jedno krzesło ale urządzisz całą jadalnię w stylu vintage. Czekają przecież kolejne perły jak np. krzesło "serduszko", "motylek" czy "koziołek". Wiele lekcji tego kursu przyda ci się przy innych projektach.
Boisz się bałaganu i hałasu w małym mieszkaniu? Pokazuję 3 podejścia do oczyszczania stelaża, w tym jedno bazujące na retuszu, bez zdzierania powłok, pyłu i kurzu!
Wolisz siedzisko krzesła z ozdobną lamówką czy bez? Obie metody obicia szczegółowo omawiam podczas kursu. Uczę jak zrobić szablony do wykorzystania w przyszłości.
Na każdym etapie kursu mówię, jakie narzędzia warto mieć, co się sprawdza, jakie są zamienniki. Wiem, że jesteś hobbystą i nie niekoniecznie chcesz od razu inwestować w taker pneumatyczny.
Jak dużo wiesz o krześle i jego projektancie? Fascynuje Cię historia polskiego wzornictwa, lubisz epokę lat 60? Zapraszam do mini przewodnika po twórczości profesora i jego kultowych projektach.
BLOG. Być może mnie znasz? Od 8 lat prowadzę bloga o renowacji mebli – Odnawialnia.pl. To mój poligon doświadczalny, miejsce pierwszych porażek i zwycięstw nad materią mebla. Jestem w 100% praktykiem, który przetestował wszystkie stosowane w kursie metody.
WARSZTATY STACJONARNE. Podczas warsztatów stacjonarnych przerobiłam całą masę problemów, pytań i wątpliwości dotyczących renowacji mebli – szczególnie tych z okresu PRL. Usuwanie lakierów chemoutwardzalnych, wżartych bejc, sypiących się pianek? Tak, to wszystko robiłam wiele razy i mam sprawdzone patenty na wiele problemów. Na kursach odnowiliśmy kilkadziesiąt krzeseł PRL, w tym co najmniej kilka Hałasów 200-190.
KSIĄŻKA. Jestem autorką książki Meble od nowa – bestsellera dla początkowych odnawiaczy. Umiem nie tylko odnawiać meble – wiem także jak o nich uczyć, pisać i pokazywać, żeby wszystko było zrozumiałe.
Po raz pierwszy pokazuję różne podejścia do oczyszczania stolarki. Wiem, że dla wielu osób usuwanie starego lakieru i bejcy to droga przez mękę.
W kursie masz wybór – czy chcesz doczyścić drewno do naturalnej buczyny, czy wykonać mniej pracy i odnowić krzesło w podobnym odcieniu, a może wystarczy tylko retusz na lakierze.
Razem ze mną wykonasz proste szablony z kartonu. Dzięki nim precyzyjnie wytniesz tkaninę na siedzisko i oparcie, tak aby nie zabrakło ci tkaniny lub nie było jej za dużo. Szablony przydadzą się do kolejnych projektów!
Najpierw wycinać czy wklejać? Ciąć po linii czy dalej? Nożyczki wystarczą, czy muszę mieć sprzęt? Dlaczego moja pianka ma tak poszarpane brzegi?! Te pytania często przewijają się na warsztatach a ja rozprawiam się z nimi w kursie.
Dostępne są 3 pakiety kursu – w wersji podstawowej otrzymujesz dostęp do bazy wiedzy, a narzędzia i materiały zapewniasz we własnym zakresie. Wersja standardowa to kurs + pudełko z akcesoriami do renowacji, dzięki któremu nie tracisz czasu na kompletowanie materiałów. Wersja pro to możliwość dodatkowych indywidualnych konsultacji, nie tylko w sprawie krzesła Hałasa ale każdego mebla, który planujesz odnowić.
Dostęp do materiałów wideo i pdf na platformie kursowej, dzięki którym samodzielnie odnowisz krzesło Hałasa lub podobne.
Starter tapicerski to specjalnie przygotowane przeze mnie pudełko, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne materiały i narzędzia do odnowienia krzesła typ 200-190. W ten sposób nie tracisz czasu na kompletowanie akcesoriów, tylko od razu zabierasz się za krzesło.
NARZĘDZIA:
Cyklina – narzędzie do zdejmowania lakieru
Zszywasz tapicerski ręczny + zszywki typ A 10mm – narzędzie do mocowania tkaniny na siedzisku i oparciu,
Szablon krawiecki – przy jego pomocy wytniesz tkaninę na siedzisko i oparcie,
Nożyk tapicerski – nóź do cięcia pianki (alternatywnie nóź kuchenny),
Szpilki krawieckie – będą przydatne do wstępnego mocowania tkaniny,
Igła tapicerska – tzw. obłączka do szycia ręcznego lub maszynowego,
Kreda krawiecka – do obrysowania elementów szablonu,
Centymetr krawiecki – do mierzenia na każdym etapie pracy.
MATERIAŁY:
Grubsza pianka tapicerska w dwóch rozmiarach – pianka na siedzisko 3 cm ( wersja bez kedry) i 4 cm ( wersja z kedrą),
Cienka pianka tapicerska – pianka na oparcie,
Owata – puszysta tkanina amortyzująca tarcie na siedzisku,
Kedra – sznurek do uszycia lamówki,
Klej w sprayu – niezbędny do naklejenia pianki.
To były moje pierwsze warsztaty renowacji mebli. Jestem bardzo zadowolona. Podczas 2-dniowych warsztatów można się bardzo dużo nauczyć. Małgosia udziela cennych rad, pomaga w trudniejszych momentach, jest cierpliwa. Na warsztatach była tez Asystentka Małgosi, która również chętnie wspierała nas i udzielała informacji. Duży wybór farb, tapet, wosków, materiałów, każdy znajdzie coś dla siebie/swojego mebla.
Atmosfera bardzo fajna, pełen luz 🙂
Mega dzięki!
Weekendowe warsztaty były dla mnie wszechstronnie dobrym doświadczeniem. Atmosfera, kontakt z prowadzącymi – świetne; pracownia, materiały, narzędzia i przekazywana wiedza – bezcenna; metamorfozy przyniesionych mebli – zachwycające. Ciągle mi mało więc szykuję się na następny termin.
Brałam udział w warsztatach 13-14/06. Na początku trochę się obawiałam, czy mi się to spodoba, czy wytrwam te 2 dni. Po kilku pierwszych godzinach machania cykliną i papierem ściernym na zmianę byłam zachwycona! Przyjemna atmosfera, fachowe wskazówki, duży wybór materiałów do wykończenia swoich “prac”. Te warsztaty były dla mnie świetną zabawą, formą relaksu. Co prawda drugiego dnia był ból (zakwasy w łapach), ale za to na koniec – dzika satysfakcja, z mojego mebelka 🙂
Polecam!
Olbrzymia dawka technicznych wskazówek, zaczynając od tego na co zwrócić uwagę wybierając krzesło do renowacji, a kończąc na tym, aby oznaczyć sobie w materiale miejsca wiercenia śrub, bo później jest problem z wkręceniem. Z technicznych rzeczy, które bardzo przydały się podczas kursu to: usuwanie starej powłoki z drewnianej ramy - CYKLINĄ - jakie to jest genialne narzędzie, nie znałam i szczerze powiem, że nie wyobrażam sobie teraz zaczynać czegokolwiek od szlifierki. Oparcie - ponoć są dwie metody jego wykończenia - pierwsza to uszyć pokrowiec i nasunąć na oparcie i drugi w mojej ocenie łatwiejszy, przyczepić przód przy pomocy takera a tył oparcia doszyć ściegiem krytym, dzięki Gosi okazał się całkiem prosty. Już tak łatwo nie było, po pierwszym uszyciu pokrowiec okazał się za duży, gigantyczna dawka motywacji od Gosi i już szyłam kolejny. Dobrze, że w kursie online są planowane szablony - my na warsztatach nie mieliśmy czasu na dokładne ich narysowanie.
Cóż to były za warsztaty… W najśmielszych wyobrażeniach nie przewidziałam, że są tak fantastyczne. Atmosfera cudowna, przepojona pracą przy ogromnej pomocy prowadzących (wielkie podziękowania dla obu Małgorzat 💐).
Nauczyłam się, jak prawidłowo posługiwać się cykliną i jak ją ostrzyć, a przede wszystkim – co robić po kolei i jak, żeby uzyskać pięknie odnowiony mebel.
Pozostał niewielki niedosyt, bo za krótko;-)
Piszę się zatem na następne kursy
i do zobaczenia!
Brałam udział w warsztatach w czerwcu 2020 roku. Do tej pory tylko czasami przemalowywalam meble. Wiedza, którą otrzymałam podczas dwudniowych warsztatów była wręcz oszałamiająca. Warsztaty były zorganizowane super profesjonalnie. Małgosia podzieliła się z nami ogromną wiedzą i doświadczeniem. Bardzo dużo dostępnych materiałów wykończeniowych. Można było zrealizować prawie każdy pomysł. Małgosia pomagała realizować te pomysły doradzając ale nie narzucając rozwiazań. Mnóstwo zniszczonych mebli na początku, mnóstwo niespotykanych indywidualnych piękności na koniec warsztatów. Atmosfera przyjacielska, serdeczna i twórcza. Na pewno jeszcze raz skorzystam.
Tak, to jest kurs dla początkujących, w którym tłumaczę krok po kroku co zrobić. Pamiętaj jednak, że nie zawsze pierwszy odnowiony mebel jest doskonały. Efekt finalny to suma indywidualnych umiejętności, sprawności rąk, rodzaju tkaniny, stanu krzesła. Z pewnością po pierwszej renowacji kolejne będą dużo łatwiejsze!
Po kursie opanujesz technikę tapicerowania siedziska w wersji z kedrą i bez, a także nauczysz się ściegu krytego. Są to umiejętności, które przydadzą się przy innych projektach, ale mogą okazać się niewystarczające do renowacji fotela.
Tak, podczas kursu pokazuję jak prawidłowo trzymać cykliny, skrobaki, uczę jak doczyszczać plamy i ściągać stary lakier. Pokazuję też podstawową technikę ostrzenia na ostrzałce diamentowej.
Jeżeli sprawdziłaś wszystkie możliwości dostania krzesła od rodziny lub znajomych, poszukaj na portalach i grupach z używanymi meblami. To popularny i rozpoznawany mebel. Dużo ogłoszeń znajdziesz w serwisie olx.pl, allegro.pl, sprzedajemy.pl, gumtree.pl. Na facebooku działają grupy sprzedażowe mebli z okresu prl. Z moich doświadczeń rynkowych używane krzesło Hałasa to koszt ok 100 zł., chociaż zdarzają się w niższej cenie.
Podczas kursu pracuję na krześle Hałasa, ale większość omawianych technik wykorzystasz do renowacji takich krzeseł jak: serduszko, motylek, typ A5908, Beata, skoczek czy patyczak. W szczególności moduł 6 będzie dużym wsparciem w oczyszczaniu stelaża każdego krzesła, a moduł 4 – do uszycia i montażu tkaniny na siedzisku.
Kurs otrzymujesz bez ograniczeń czasowych, tak długo jak będzie istnieć Odnawialnia (czyli długie lata) :).
Tak, kilka minut po dokonaniu zakupu otrzymasz maila z dostępem do panelu kursanta, gdzie znajdują się wszystkie materiały. Kurs przerabiasz we własnym tempie po kolei lub wybierając interesujące cię lekcje.
Tak, faktury będą wystawiane po zakończeniu procesu zakupu. Jeżeli potrzebujesz faktury na działalność gospodarczą, zaznacz właściwą opcję podczas składania zamówienia. Wystawiam faktury zwolnione z vat.
Pierwszy etap sprzedaży potrwa od 25 listopada do 9 grudnia, a kurs będzie dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie i w opcji z boksem tapicerskim. Po nowym roku kurs wróci do sprzedaży w regularnej cenie.
Pisz proszę mail na adres kontakt@odnawialnia.pl
Chcesz odnawiać meble, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Poznaj kultowe ebooki z odnawiania mebli!