To jedna z lekcji mojego kursu wideo na temat renowacji krzesła na przykładzie modelu 200-190 projektu T. R. Hałasa.
Jego największą zaletą jest kompleksowość – cały proces pokazany jest od początku czyli od demontażu, poprzez renowację stelaża, budowanie warstw tapicerskich, szycie ściegiem krytym, aż po montaż całości.
To prawie tak, jak udział w warsztatach stacjonarnych. Filmy można odtwarzać w dowolnej kolejności i o dowolnej porze, każda czynność to osobna lekcja.
Stworzyłam kompleksowy kurs wideo na temat renowacji krzesła (na przykładzie krzesła proj. Hałasa typ 200-190), z którym poczujesz się jak na warsztatach stacjonarnych – poprowadzę Cię krok po kroku przez cały proces.
Dlaczego warto zainwestować w kurs?
Ile mebli porzuciłaś {eś}, zniechęcona brakiem postępów? Już nie utkniesz w miejscu w procesie renowacji, bo wszystkie etapy są pokazane krok po kroku. Przynosisz brudne krzesło z piwnicy a po kursie stawiasz pięknego Hałasa przy stole 🙂
Przerabiając rzetelnie cały kurs zrobisz nie tylko to jedno krzesło ale urządzisz całą jadalnię w stylu vintage. Czekają przecież kolejne perły jak np. krzesło "serduszko", "motylek" czy "koziołek". Wiele lekcji tego kursu przyda ci się przy innych projektach.
Boisz się bałaganu i hałasu w małym mieszkaniu? Pokazuję 3 podejścia do oczyszczania stelaża, w tym jedno bazujące na retuszu, bez zdzierania powłok, pyłu i kurzu!
Wolisz siedzisko krzesła z ozdobną lamówką czy bez? Obie metody obicia szczegółowo omawiam podczas kursu. Uczę jak zrobić szablony do wykorzystania w przyszłości.
Na każdym etapie kursu mówię, jakie narzędzia warto mieć, co się sprawdza, jakie są zamienniki. Wiem, że jesteś hobbystą i nie niekoniecznie chcesz od razu inwestować w taker pneumatyczny. .
Jak dużo wiesz o krześle i jego projektancie? Fascynuje Cię historia polskiego wzornictwa, lubisz epokę lat 60? Zapraszam do mini przewodnika po twórczości profesora i jego kultowych projektach.
Po raz pierwszy pokazuję różne podejścia do oczyszczania stolarki. Wiem, że dla wielu osób usuwanie starego lakieru i bejcy to droga przez mękę.
W kursie masz wybór – czy chcesz doczyścić drewno do naturalnej buczyny, czy wykonać mniej pracy i odnowić krzesło w podobnym odcieniu, a może wystarczy tylko retusz na lakierze.
Razem ze mną wykonasz proste szablony z kartonu. Dzięki nim precyzyjnie wytniesz tkaninę na siedzisko i oparcie, tak aby nie zabrakło ci tkaniny lub nie było jej za dużo. Szablony przydadzą się do kolejnych projektów!
Najpierw wycinać czy wklejać? Ciąć po linii czy dalej? Nożyczki wystarczą, czy muszę mieć sprzęt? Dlaczego moja pianka ma tak poszarpane brzegi?! Te pytania często przewijają się na warsztatach a ja rozprawiam się z nimi w kursie.
Chcesz odnawiać meble, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Poznaj kultowe ebooki z odnawiania mebli!