To miejsce, w którym meble zyskują drugie życie, a wnętrza nabierają klimatu vintage. Pomagam odnawiać stare meble – ukochane rodzinne pamiątki czy klasyków dizajnu. Zachęcam do sprytnych remontów, dzięki którym nawet nieciekawe meble mdf nabierają wyrazu, a wnętrza charakteru. Pierwszy raz na blogu? Poznajmy się!
O MNIE
Nazywam się Małgosia Budzich i wspieram pasjonatów starych mebli w rozwijaniu hobby. Uczę, jak przeprowadzić klasyczną renowację mebli drewnianych, ale też wystylizować nieciekawy mebel z mdf, by stał się ozdobą wnętrza. Prowadzę warsztaty stacjonarne, kursy online, publikuję na blogu, fotografuję wnętrza – to moja pasja i obecnie mój sposób na życie. Jestem fanką idei #lesswaste, gorąco zachęcam, by zamiast kupować nowe rzeczy do domu, ratować, twórczo przerabiać i odnawiać starocie.
Odnawianie mebli pojawiło się w moim życiu w związku z przeprowadzką do nowego domu w 2012 r. Szukałam niedrogich sposobów na urządzenie wnętrza i trafiłam na inspirujące przeróbki starych mebli. Odmalowałam pierwszą sosnową komodę i lawina ruszyła. Z czasem założyłam blog Odnawialnia.pl by dokumentować swoje działania. W ciągu kilku lat nowe hobby tak mnie pochłonęło, że zaczęłam uczęszczać na kursy, eksperymentować, pogłębiać wiedzę. Z czasem sama zaczęłam prowadzić warsztaty, wydałam książkę o odnawianiu mebli, ebooka, kurs online o renowacji krzesła Hałasa.
Wszystko to doprowadziło mnie do decyzji, by po 40. rzucić pracę na etacie i rozwijać działalność pod własną marką. Dziś jestem głównie edukatorem oraz renowatorem – z jednej strony uczę innych, z drugiej wciąż sama się rozwijam, a z pracowni wypuszczam w świat kolejne uratowane meble. Jeżeli jesteś na rozdrożu i chcesz dowiedzieć się więcej o tej życiowej zmianie zapraszam cię do wysłuchania mojej rozmowy z Agnieszką Piekarską – autorką podcastu “W związku z życiem”. To 3 odcinki podcastu pt. Życie zero waste. O zawodowych planach rozmawiam też z Bogną w magazynie Mint. Jak ta decyzja dojrzewała we mnie i jak ostatecznie pożegnałam się z etatem – koniecznie zajrzyj do tego posta na blogu.
O PRACOWNI
Dużym krokiem w moim rozwoju było otwarcie własnej pracowni. To spory lokal w warszawskim Wawrze, przy ul. Korkowej 167. Tam odbywają się warsztaty, nagrania wideo, spotkania. Pracownię można wynająć do różnych celów, m.in. nagrywano w niej serial M jak miłość czy reklamy. Jeżeli interesuje Cię wynajem pracowni zobacz ofertę.
ZESPÓŁ
Na warsztatach z renowacji spotkacie dwie Gośki:). Razem ze mną prowadzi je Małgosia Wapienik-Gołota – na co dzień analityczka i finansistka w dużej firmie, ogarnia cyfry, excele, formuły i makra. W weekendy dla relaksu dłubie w meblach, a na warsztatach jak nikt dobierze wam wymarzony kolor drewna, pomoże w oczyszczaniu lub tapicerce. Tak mówi o sobie:
“Jestem uzależniona od zapachu drewna, uwielbiam ratować stare meble, pomagać innym w realizacji ich wizji i uczyć się na każdych warsztatach czegoś nowego. Pociąg do mebli pojawił się z potrzeby stworzenia czegoś innego i nowego do domu i wewnętrznej potrzeby znalezienia czegoś kreatywnego co da mi satysfakcję tworzenia pięknych przedmiotów po godzinach spędzonych przed Excelem. Pierwsze krzesło znalazłam na ulicy i po pierwszych warsztatach wpadłam po uszy w uzależnienie od odkrywania piękna w starych, zniszczonych przedmiotach.”
CO MOŻEMY RAZEM ZROBIĆ?
Masz ochotę pomajstrować przy meblach? Możesz zapisać się na zajęcia stacjonarne lub indywidualne. Jeżeli Warszawa Ci nie po drodze, możesz skorzystać z kursu w wersji online. To kurs poświęcony renowacji krzesła projektu Hałasa, typ 200-190.
Jeżeli wolisz czytać i szukasz solidnych podstaw teoretycznych sięgnij po ebooka lub książkę, albo przejrzyj bazę artykułów na blogu.
Zapisz się na newsletter, żeby nie przeoczyć nowych wpisów lub zaproszeń. Co jakiś czas razem z moimi parterami zapraszam na bezpłatne livy, warsztaty i metamorfozy. Mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy! Do zobaczenia!
Chcesz odnawiać meble, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Poznaj kultowe ebooki z odnawiania mebli!