fbpx

Odnawialnia.pl

WITAJ W Świecie ODNAWIALNI!

Mam na imię Małgosia i miło mi Cię poznać! Dziękuję, że jesteś na moim blogu, mam nadzieję, że znajdziesz tu odpowiedzi na Swoje pytania.

 

Kusi Cię samodzielne odnowienie starego mebla? Jesteś pod wrażeniem prac Twoich znajomych lub dokonań ludzi w sieci? Dobrze trafiłaś (eś)! Na moim blogu koncentruję się głównie na odnawianiu starych mebli – niekoniecznie antyków, ale takich staruszków, których już nikt nie chce, często lądują na śmietniku lub grozi im spalenie. Są to meble z czasów PRL, wiejskie meble drewniane, a także nielubiane dziś meble z lat 90, kryte plastikową okleiną.

 

Wierzę, że niemal z każdego mebla da się coś zrobić, dać mu nowy wygląd lub funkcję. Kibicuję wszystkim, którzy chcą coś zmienić, bo w ten sposób dokładają swoją ekologiczną cegiełkę w ochronie naszej planety. Każdy wracający na salony mebel to jeden wielkogabarytowy odpad mniej!

 

Renowacja starego mebla wyzwoli Twoją kreatywność, zdolności manualne. Poczujesz swoją sprawczość w działaniu i olbrzymią satysfakcję – yes, I did! To są bezcenne emocje, których doświadczysz dzięki fizycznej pracy w pyle i oparach:). Nie oceniam Twojego gustu, bo każdy z nas jest inny i co innego mu w duszy gra. Staram się inspirować swoimi pracami i rozwiązywać techniczne problemy towarzyszące odnawianiu mebli. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś o mnie – kim jestem, co robię, jak żyję – poczytaj co piszę o sobie. Teraz zapraszam Cie do świata wiedzy i radosnej twórczości. Gotowa (gotowy) do działania? Zaczynamy!

 

Poniżej znajdziesz listę najważniejszych artykułów poradniczych, które pozwolą Ci zorientować się w wybranym zagadnieniu.

SPIS TREŚCI

Oczyszczanie powłok
Malowanie mebli
  • Jak malować meble – krok po kroku
  • Jakie są rodzaje farb do malowania mebli i kiedy je stosować?
  • Jak malować trudne powierzchnie o słabej przyczepności?
  • Jakie farby do malowania powierzchni w okleinie?
  • Jak malować farbami kredowymi i które farby wybrać?

dekoracje na meblach

  • Jak zrobić wzór rombów na meblach?
  • Jak osiągnać efekt szarego drewna i widocznych słojów?

Zabezpieczanie powierzchni

  • Olej, wosk czy lakier? Co wybrać do wykończenia powierzchni?
  • Jaki lakier wybrać do zabezpieczania mebli?
  • Jaki olej do drewna, które ma kontakt z żywnością?

A może potrzebujesz syntentycznego materiału zebranego w jednym miejscu w formie ebooka? Polecam pigułkę wiedzy dla początkujących – 60 stron wskazówe, zdjęć i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o renowację mebli drewnianych i fornirowanych.

Close