Świecznik adwentowy DIY

komentarze 3

Dziś pierwsza niedziela adwentu – i pierwsza świeca do odpalenia. Zrób sobie szybką dekorację na ekspozycję świec z wykorzystaniem tego co jest praktycznie pod ręką.

W E R S J A  I

 

Potrzebujemy tacę lub niewielką skrzynkę, do tego materiał z lasu – mech, gałązki brzozy, gałązki sosny, kawałki kory, a także 4 świece i wstążkę.
Świecę owijamy kawałkiem kory brzozy i związujemy sznurkiem lub wstążką. Całość układamy na tacy.

W E R S J A  II

 

Wsypujemy do donicy orzechy, wstawiamy świece – ja ponownie użyłąm tych z korą brzozy.

Kilka słów na temat kory brzozy. W lesie najlepiej znaleźć przewalony stary pień, od którego odchodzi kora. W domu wysuszyć przez kilka dni starając się jej jeszcze na mokro nadać zaokrąglony kształt. Jeżeli była brudna – umyć gąbką. Ja po wysuszeniu dodatkowo potraktowałam ją białą bejcą, żeby była jaśniejsza.

A przy okazji pokażę Wam cudne wykonanie świecznika adwentowego przez Adę z bloga Third floor no 7, która wygrała w konkursie Odnawialni surowe podkładki brzozowe. U mnie powstały z nich zawieszki na choinkę (klik) i podkładki pod kubki (klik). Adę zainspirowały do zrobienia takiego pięknego świecznika adwentowego:

 

3 Komentarzy
 • Adriana Szweda

  Odpowiedz

  Ten z orzeszkami jest super i mój też super;) Fajnie się tak ogląda swoje prace na innym blogu pokazane jako inspiracja.Dzięki i pozdrawiam.

 • Aga

  Odpowiedz

  Proste i sympatyczne 🙂

 • game cosplay costumes

  Odpowiedz

  Dziękuję za podzielenie się! Jestem przekonany, że to po prostu wspólny przydatnych informacji z nami.

Zostaw komentarz

Close