https://odnawialnia.pl/

Odnawialnia.pl

Szybki kalendarz adwentowy dla dzieci

by Małgorzata Budzich
kalendarz adwentowy DIY

Oto przepis na kalendarz adwentowy: 12 dużych brązowych kopert, 24 klamerki, 2 m sznurka, 2 dzieci i mamy schowki na adwentowe niespodzianki.
Pamiętam tą radość z dzieciństwa, kiedy przed świętami dostawałam kalendarz z okienkami a w środku była czekoladka. Dziś patrząc na swoje pociechy, kiedy słodycze wysypują się drzwiami i oknami widzę, że dużo ważniejsza niż słodycze jest atmosfera odkrywania co tam nowego w kalendarzu. Kultywujemy więc tą naszą niepolską tradycję, bo inaczej rozczarowanie byłoby okrutne:)
W tym roku powieszę kalendarz, który robiliśmy razem z dziećmi. Wcześniej jednak musiałam przygotować pracowicie 24 woreczki z brązowego papieru. Wykorzystałam w tym celu duże brązowe koperty A4, które mają składane dno na większą zawartość. Wycięłam pożądaną wielkość a jeden bok musiałam skleić. Boki tych kopert są składane więc musiałam złożyć odpowiednio bok do środka i skleić go taśmą.

Resztę wykonaliśmy już razem – dzieci naklejały taśmę washi tape na drewniane klamerki, numerki na torebkę a potem całość nawlekliśmy na 2 sznurki. Klamerki drewniane mają w środku dziurki, więc to było proste. Dzieciaki z jęzorami na zewnątrz układały po kolei numerki i pilnowały, żeby nie pomylić się w liczeniu do 24:)

tekst alternatywny

Numerki na torebki znalazłam na blogu Homemadelemoniade.

Gotowi do zawieszenia:

I to czekanie na 1 grudnia, co tam ciekawego wpadnie?

tekst alternatywny

Z rzeczy które tam wkładam mogę polecić, oprócz małych słodyczy, takie drobiazgi jak gumki do mazania, ozdoby do włosów, małe latarki, małe figurki świąteczne, karty do gry, smycze reklamowe, małe kolorowe karteczki, spinacze ozdobne, kulki do kąpieli,  itp podobny drobiazg. Polecam sklepy papiernicze oraz tzw, wszystko po 5 zł. Dobrym pomysłem są także zadania-zagadki, które mają naprowadzić na coś większego, co nie mieściło się w kopertce. Przy dwójce trudno jest upchnąć 2 prezenty w mały woreczek:). Dla starszych członków rodziny można powkładać losowo karteczki z mądrymi myślami, powiedzeniami – niech zaczynają dzień od chwili refleksji:).

 

You may also like

5 komentarzy

Adriana Szweda 28 listopada 2015 - 07:25

Niby takie proste a taki super efekt.Dzieciaczki kochana masz zarąbiste;) A i fajowskie widzę obrazki świąteczne z reniferami 😉 Ps.fotki z mojego bloga możesz podbierać ,nawet wszystkie;) Pozdrawiam gorąco.

Reply
danielka 28 listopada 2015 - 08:21

Gosiu super pomysł i ciekawe wykonanie.
Pozdrawiam

Reply
Ania 29 listopada 2015 - 10:47

Koncepcja wspaniała!

Zapraszam do mnie po baner Blog na medal;-)

Reply
lolita dresses 2 marca 2016 - 07:48

Dziękuję za podzielenie się! Jestem przekonany, że to po prostu wspólny przydatnych informacji z nami.

Reply
Dominika (Studio Miłość) 29 listopada 2016 - 09:26

Świetny pomysł – i w sumie nietrudny – no może poza wymyśleniem 24 niespodzianek! Ale – chyba podejmę wyzwanie 😉

Reply

Leave a Comment

Close