#2 Lampa w stylu loft

413 Wyświetleń komentarzy 6

Styl loft – szorstki, wojskowy, bez zbędnych ozdób, przemysłowy, industrialny, wielkomiejski. Kto lubi takie kliematy powinien postawić na lampy, które budują klimat wnętrza w tym stylu.
Ja postanowiłam wykonać swoją samodzielnie, kiedy znalazłam na strychu stare sztalugi plenerowe jeszcze z czasów, kiedy w liceum próbowałam zostać malarką:).

Starą wojskową lampę znalazłam na allegro (60 zł). Była w dobrym stanie, ale w kolorze który zupełnie mi nie odpowiadał. Klosz pomalowałam więc na czerwono farbą akrylową do drewna i metalu, a potem kilkakrotnie lakierem.

A to zestawik przed przeróbką. Kabel ma chyba z 30 m, spokojnie mogę wybrać się z nią na moją wiejską drogę:).

Sztalugi po przetarciu papierem ściernym pomalowałam bejcą w kolorze orzech jasny – nieco przyciemniła oryginalny kolor drewna. W nóżkach znajdowały się elementy, które dawało się wysuwać żeby podwyższyć sztalugę, pomalowałam je na czarno i częściowo wyciągnęłam na zewnątrz.

 

6 Komentarzy
 • Edi B

  Odpowiedz

  Ekstra pomysł:) pozdrawiam

 • Dominika Pyssa

  Odpowiedz

  O kurczę! Niesamowita lampa – jedyna w swoim rodzaju. 😀

 • Lampa

  Odpowiedz

  Lampa wyszła genialnie 🙂 Masz talent do takich rzeczy 🙂

 • Cosplay Costumes

  Odpowiedz

  Dziękuję za podzielenie się! Jestem przekonany, że to po prostu wspólny przydatnych informacji z nami.

 • Babownia

  Odpowiedz

  Małgosiu inspiruję się u Ciebie bo czeka na mnie kultowy PRLowski fotel, szafka pod TV i "góralski" kredens w oczekiwaniu na farbę kredową. Z dzielenia sie inspiracjami, niedługo na moim blogu (wcale nie DIY) pojawi się ściana ze 120letnich desek z odzysku 😀 Piękne te Twoje metamorfozy! POZDRAWIAM!!! Basia

 • Kasia

  Odpowiedz

  Witam, mam podobny klosz do odnowienia, jako, że jestem początkująca, proszę o podpowiedź jak najskuteczniej go oczyścić przed malowaniem? dodam, że moja lampa jest aluminiowa, była pomalowana niebieską farbą, która się złuszczyła, a na bokach zaczęła trochę rdzewieć. Zaczęłam czyścić ją papierem ściernym, w efekcie trochę ją porysowałam…Proszę o radę. Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Close