Biurko po przejściach – po fazie intensywnego różu oraz jadowitej zieleni przeszło przez malowanie ombre i w tej stonowanej stylistyce trafi do sypialni Moniki.
Czasy, kiedy w sypialni montowaliśmy komplet identycznych mebli z bliźniaczymi nocnymi szafkami powoli odchodzi do lamusa. Dziś w modzie jest personalizacja i dopasowanie mebli do swoich upodobań.
Na pierwszy rzut oka stara apteczna szafka wyglądała jak prawdziwy skarb – urocze szuflady, stare oryginalne uchwyty, ale po wstępnej szlifierce rozpoczął się pierwszy akt dramatu.
Zachwyciła mnie formą, zgrabną posturą oraz kolorem forniru. Właścicielka mebla – Joasia – chciała zostawić jak najwięcej drewna, a kolorem czarnym wprowadzić dekoracyjne akcenty. Namówiłam ją na czerń w połączeniu z bielą.
Kolejny sztandarowy produkt Ikea – regał Expendit:) I nic dziwnego bo jest funkcjonalny, wygodny, ładny i tani. Sama mam 2 szt. w pokojach dzieci. Ale każdy kto ma ten mebel dłużej zauważy, że różnie bywa z jego stanem technicznym po kilku latach intensywnego użytkowania… Jeden z moich egzemplarzy został więc poddany Eksperymentalnej Terapii Odmładzającej, zobaczcie co z tego wyszło. Terapia zakładała: przejście z wersji horyzontalnej do wertykalnej, dodanie nóżek, zmianę koloru…
Dziś ma 52 lata i jest w niezłej formie. Smukłe nóżki, drobna, niewysoka, orzechowa karnacja. Można cieszyć nią oko tak jak jest, albo pójść krok dalej i postawić na nowe ciuchy. Ja wybrałam to drugie – zobaczcie sami czy z dobrym skutkiem. Na początek metryka z 1964 r. Te rozczulające, ręcznie wypisywane etykiety doczepiane na odwrocie, z dokładną definicją i numerem egzemplarza. Mamy więc „serwantkę w okleinie orzechowej, politurowaną na wysoki połysk, częściowo oszkloną”. Powstała w Bydgoskich…
Wyszło świetnie 🙂
Metamorfoza biurka udała się rewelacyjnie !!! Na pewno nikt nie ma takiego biurka, bo jest ono niepowtarzalne !!! Pozdrawiam 🙂
każde inne, wyjątkowe i unikalne 🙂
Super zestawienie! Dzięki za umieszczenie w nim mojego biureczka!
Pozdrawiam
czekam na kolejne biureczka w twoim wydaniu, masz oko i dobry gust:)
Piękne biurka Małgosiu! Trafiłaś idealnie – własnie poszukuję jakiegoś dla siebie. Potrzebuję „konkretnego” wymiaru, ale trochę boję się wstawić wielki klocek do mojego pokoju i ciągle rozmyślam jak je przemalować 🙂
jestem bardzo ciekawa co wymyślisz:) standardowe biurka to 120 x 60 – a ty jakiego rozmiaru szukasz?
Fajne zestawienie, ale wtyczka dla odbiorców komórkowych fatalna. Napisy zasłaniają prawie całe zdjęcia, trudnon wcelowac w strzałkę i ciągle otwiera się zamiast kolejnego zdjęcia nowe okno z wpisem o biurku.
tak, widziałam to, muszę popracować nad kolejnym i będą chyba tylko zdjęcia bo we wtyczce nie ma pofilowania pod ekran telefonu:(
Fajne biurko trzeba przyznać 😉 Wyszło Ci świetnie.
dziękuję!
Super metamorfoza – gratulacje pomysłu i wykonania! 🙂