Odnawialnia.pl

#5 Jak skrzynka po winie stała się skrzynką w motyle

by Małgorzata Budzich

Każdy kto kupował wino w Lidlu z pewnością zauważył ładne drewniane skrzynki z wypaloną nazwą winiarni. Udało mi się jedną taką zdobyć i poddać niebieskiej metamorfozie. To moje wprawki z pastą wybielającą do drewna i turkusową bejcą.

Wykonanie jest bardzo proste i poradzi sobie z nim każdy początkujący fan wina jak i skrzynek czujący nieodpartą potrzebę ich upiększania:).
Wystarczy:

  • pomalować bejcą turkusową skrzynkę i poczekać aż wyschnie, ok 6h,
  • nałożyć pastę wybielającą do drewna (np. firmy starwax, dostępna w LM w cenie ok 60 zł),
  • rozetrzeć pastę szmatką – turkus nabiera szlachetnego rozbielonego charakteru,
  • nakleić motyle … tak, to może być trochę bardziej skomplikowane i męczące, bo tu wchodzi w grę technika transferu.

O transferze piszą wszystkie szanujące się blogi handmade, jest kilka technik przenoszenia wydruków komputerowych, ja skorzystałam z techniki na bazie mod podge. Trzeba więc zakupić ten preparat do decoupage, posmarować wydruk i nakleić na skrzynkę. Po wyschnięciu (min 12h) delikatnie ścierać papier uprzednio lekko namoczony wodą. Ścierając dostatecznie długo i delikatnie doczekamy się efektu jak na zdjęciach – zostanie sam druk a papier zniknie.
To jest równocześnie test naszej cierpliwości, ja zaszalałam i nakleiłam 10 motyli, więc palec po tej akcji miałam turkusowy i obolały.

tekst alternatywny

You may also like

6 komentarzy

Autentico Fanatico 6 marca 2014 - 13:15

Bardzo ładnie to wyszło, super sprawa!

Reply
Goha 6 marca 2014 - 22:13

bardzo dziękuję:)

Reply
Kornelia N 24 marca 2015 - 08:21

U mnie czeka taka długaśna skrzynka po martini, znaleziona na wystawce. Wiosny czeka i się chyba wreszcie doczeka.Teraz pytanie techniczne: po pomalowaniu skrzynki, napisy poprawiłaś farbą? Czy omijałaś napisy jak malowałaś?

Reply
Odnawialnia 24 marca 2015 - 10:36

witaj Kornelia, szczerze mówiąc nie przejmowałam się napisami, one są wytłoczone więc malowałam po całości i bejcą i pastą. Potem je trochę wyczyściłam podczas wcierania pasty, żeby nic nie zalegało w rowkach i tyle. Nie chciałam żeby były jakoś specjalnie wyraźne, więc nie poprawiałam ich potem farbę

Reply
Ania 12 listopada 2015 - 10:25

Skrzynka jest fantastyczna!!
Jestem zakochana w takich kolorach i materialach ;). Juz dawno wypatrzylam te skrzynki w Lidlu, robilam kilka podejsc zeby je zdobyc, ale kiszka ;( Jak Tobie sie to udalo?

Reply
Ania 12 listopada 2015 - 10:25

Skrzynka jest fantastyczna!!
Jestem zakochana w takich kolorach i materialach ;). Juz dawno wypatrzylam te skrzynki w Lidlu, robilam kilka podejsc zeby je zdobyc, ale kiszka ;( Jak Tobie sie to udalo?

Reply

Leave a Comment