https://odnawialnia.pl/

Odnawialnia.pl

# 16. Sekretarzyk na babskie szpargały

by Małgorzata Budzich

Oto jedno z małych marzeń spełnione – własny sekretarzyk na własne drobiazgi. Nie pudełko, nie komoda, nie szafki w łazience, ale właśnie sekretarzyk z szufladkami i tajemnymi schowkami. Mimo że był w dobrym stanie wyjściowym po prostu musiałam go poddać transformacji w kierunku białego retro mebelka, tak aby wpasował się w klimat sypialni.

tekst alternatywny

Sekretarzyk to nabytek z allegro w cenie 300 zł. Nie wymagał żadnych napraw stolarskich – od razu nadawał się do malowania. Użyłam farb kredowych Anie Sloan, które można nakładać bezpośrednio na mebel, bez konieczności szlifowania. Wystarczyły 2 warstwy i mebel prawie gotowy. Prawie, bo wystające elementy pomalowałam na szaro.

sekretarzyk przed i po renowacji

 

 

 

tekst alternatywny

Nieco więcej pracy wymagały romby. Wykorzystałam szablon, który zrobiłam samodzielnie z papieru, Zależało mi, żeby na wystającym elemencie pojawiły się 2 rzędy rombów, musiałam więc zrobić szablon dokładnie pod wymiar fragmentu drewna. Jak?
Farbę tradycyjnie nakładałam gąbką do decoupage, farby kredowe są do tego rewelacyjne dzięki swojej gęstej konsystencji. Nic nie podciekało do pod szablon a praca szła szybko.
Z szablonu wycięłam tylko jeden rząd rombów, bo delikatne łączenia były trudne do zachowania. Drugi rząd domalowywałam po stworzeniu pierwszego i po wyschnięciu farby.

Na koniec gałki. Zrobiłam mały research w sieci – ozdobne, piękne gałki są dość drogie – ceny zaczynają się od 16 zł/szt. Ja potrzebowałam 9 szt. Zdecydowałam się w końcu na proste białe gałki, które na tle szarości prezentują się delikatnie i nie przytłaczają ozdób na sekretarzyku.

You may also like

9 komentarzy

Marta S 18 stycznia 2015 - 17:40

Rewelacyjnie! Kawał dobrej roboty! Muszę przyznać, że meble takie jak ten przed transformacją – nie bardzo lubię, ale po przemianie zyskał on zupełnie nowe, atrakcyjne oblicze 🙂 Zestawienie kolorów i dobór tych prostych gałek bardzo mi się podobają :)))

Reply
Odnawialnia 21 stycznia 2015 - 08:26

dziękuję! też wolę jak stare ciężkie meble zyskują na lekkości dzięki przemalowaniu ich na jaśniejsze kolory

Reply
Agni 18 stycznia 2015 - 22:35

Gosiu,jestem pod wielkim wrażeniem Twojego talentu! Cudownie Ci wyszedł ten sekretarzyk!!!

Reply
Odnawialnia 21 stycznia 2015 - 08:27

Dzięki Aga za miłe słowa, może razem coś zmajstrujemy jak masz jakiegoś "grata" do przeróbki? 🙂

Reply
Pomysłowy Ogród 21 stycznia 2015 - 09:55

Ale niespodzianka… i kolory i efekt końcowy:-) Bardzo mi się podoba!

Reply
Odnawialnia 24 lutego 2015 - 12:51

dziękuję!

Reply
domek-art.pl 13 marca 2015 - 11:36

Ile czasu zajęło Ci odnowienie jej?

Reply
Odnawialnia 18 marca 2015 - 19:58

trochę się zeszło jak człowiek działa późnym wieczorem:) myślę że ok 5 godzin + przerwy na schnięcie, ale robiłam ją przez kilkanaście dni z przerwami

Reply
reflective tape 23 lutego 2016 - 10:08

Twój prace malarskie są niesamowite

Reply

Leave a Comment

Close