# 16. Sekretarzyk na babskie szpargały

komentarzy 9

Oto jedno z małych marzeń spełnione – własny sekretarzyk na własne drobiazgi. Nie pudełko, nie komoda, nie szafki w łazience, ale właśnie sekretarzyk z szufladkami i tajemnymi schowkami. Mimo że był w dobrym stanie wyjściowym po prostu musiałam go poddać transformacji w kierunku białego retro mebelka, tak aby wpasował się w klimat sypialni.

Sekretarzyk to nabytek z allegro w cenie 300 zł. Nie wymagał żadnych napraw stolarskich – od razu nadawał się do malowania. Użyłam farb kredowych Anie Sloan, które można nakładać bezpośrednio na mebel, bez konieczności szlifowania. Wystarczyły 2 warstwy i mebel prawie gotowy. Prawie, bo wystające elementy pomalowałam na szaro.

sekretarzyk przed i po renowacji

 

 

 

Nieco więcej pracy wymagały romby. Wykorzystałam szablon, który zrobiłam samodzielnie z papieru, Zależało mi, żeby na wystającym elemencie pojawiły się 2 rzędy rombów, musiałam więc zrobić szablon dokładnie pod wymiar fragmentu drewna. Jak?
Farbę tradycyjnie nakładałam gąbką do decoupage, farby kredowe są do tego rewelacyjne dzięki swojej gęstej konsystencji. Nic nie podciekało do pod szablon a praca szła szybko.
Z szablonu wycięłam tylko jeden rząd rombów, bo delikatne łączenia były trudne do zachowania. Drugi rząd domalowywałam po stworzeniu pierwszego i po wyschnięciu farby.

Na koniec gałki. Zrobiłam mały research w sieci – ozdobne, piękne gałki są dość drogie – ceny zaczynają się od 16 zł/szt. Ja potrzebowałam 9 szt. Zdecydowałam się w końcu na proste białe gałki, które na tle szarości prezentują się delikatnie i nie przytłaczają ozdób na sekretarzyku.

9 Komentarzy
 • Marta S

  Odpowiedz

  Rewelacyjnie! Kawał dobrej roboty! Muszę przyznać, że meble takie jak ten przed transformacją – nie bardzo lubię, ale po przemianie zyskał on zupełnie nowe, atrakcyjne oblicze 🙂 Zestawienie kolorów i dobór tych prostych gałek bardzo mi się podobają :)))

  • Odnawialnia

   dziękuję! też wolę jak stare ciężkie meble zyskują na lekkości dzięki przemalowaniu ich na jaśniejsze kolory

 • Agni

  Odpowiedz

  Gosiu,jestem pod wielkim wrażeniem Twojego talentu! Cudownie Ci wyszedł ten sekretarzyk!!!

  • Odnawialnia

   Dzięki Aga za miłe słowa, może razem coś zmajstrujemy jak masz jakiegoś "grata" do przeróbki? 🙂

 • Pomysłowy Ogród

  Odpowiedz

  Ale niespodzianka… i kolory i efekt końcowy:-) Bardzo mi się podoba!

 • domek-art.pl

  Odpowiedz

  Ile czasu zajęło Ci odnowienie jej?

  • Odnawialnia

   trochę się zeszło jak człowiek działa późnym wieczorem:) myślę że ok 5 godzin + przerwy na schnięcie, ale robiłam ją przez kilkanaście dni z przerwami

 • reflective tape

  Odpowiedz

  Twój prace malarskie są niesamowite

Zostaw komentarz

Close