Odnawialnia.pl

Skrzynki drewniane na salonach

by Małgorzata Budzich

Skrzynki po owocach wciąż nie dają mi spokoju:) Jako kobieta praktyczna, lubię trzymać rzeczy w pojemnikach, pudełkach, skrzyneczkach, No i chodzą za mną takie drewniane pojemniki, które mogłyby trafić na salony i do dziecięcych pokojów. Niekoniecznie Ikea, niekoniecznie plastikowe pudło na zabawki, czy plastikowy koszyczek z marketu – coś unikalnego, ozdobnego, co przyjemnie będzie chwycić ręką lub nogą i poczuć miłe w dotyku drewno:)


Skrzynki rządzą wśród handmadeowców, blogerów i DIY maniaków najczęściej w postaci półek, regałów, stolików, ew balkonowo-tarasowych skrzynek na rośliny. Produktem wyjściowym są klasyczne skrzynki po owocach, a końcowym – lekko oszlifowany, pobielony produkt vintage. Żeby nie było wątpliwości, też je lubię.

Dziś jednak chciałabym pokazać garść inspiracji na temat skrzynek salonowych, bardziej udomowionych i “uczesanych”. Te skrzynki przed pomalowaniem były nowe, często z grubszego i lepszego jakościowo drewna, z mniejsza ilością szpar.

Skrzynka na książki w dziecięcym pokoju

Książki na półkach w dziecięcych pokojach są passe:) Teraz trzymamy je w skrzynkach lub jak obrazki – frontem do dziecka. I bardzo dobrze, wielu rodziców potwierdza że taki dostęp do książek zwiększa zainteresowanie maluchów.

tekst alternatywny

 

 

 Skrzynka w roli siedziska i równocześnie półka na książki


Taki efekt można uzyskać zestawiając 4 skrzynki bokami, na wierzchu montując siedzisko, a pod spodem kółeczkaSkrzynka w stylu shabby/vintage

To styl często obecny w pracach decoupage, na małych skrzyneczkach przeznaczonych na biżuterię, herbatę itp. bądź na romantycznych, francuskich meblach. Nadruki transferowe świetnie sprawdzą się też na skrzyniach po owocach – jako kontrast do ich nieco prymitywnego wyglądu.

 

 

 Skrzynka ze starych linijek drewnianych

Kto pamięta te czasy, kiedy linijki były drewniane, lubiły się szczerbić na krawędziach i miały mnóstwo miarek – w centymetrach, decymetrach, calach. Dziś linijki są plastikowe, ale może ktoś ma po babci matematyczce mały zbiorek? Chętnie przygarnę

Wzory, napisy

To co lubię najbardziej – liternictwo, wzory, szablony na skrzynkach

 

 

 

 

 

You may also like

6 komentarzy

Czarek 26 lutego 2015 - 00:10

Chyba sobie taką zrobie.

Reply
Odnawialnia 27 lutego 2015 - 12:16

koniecznie! a potem podrzuć fotkę:)

Reply
Baba Ma Dom 9 marca 2015 - 21:47

Fajnie tu u Ciebie! Trochę inspiracji, trochę pracy własnych rąk 🙂 Pochwalam!
Pozdrawiam serdecznie!

Reply
Odnawialnia 10 marca 2015 - 20:57

Witaj Babo! dzięki za miły komentarz i odwiedziny, pozdrawiam!

Reply
Bagartmeble.com.pl 23 marca 2015 - 10:52

Robiłaś coś sama z takich skrzynek?
Zapraszam na moją stronę internetową, na której dostępna jest duża oferta mebli na zamówienie

Reply
Refreszing 25 marca 2015 - 11:59

Dzięki za zaproszenie Małgosiu, akuratnie robię skrzynki, więc nie oglądałam dokładnie żeby nie było, że ściągam :p pozdrawiam ciepło!

Reply

Leave a Comment