https://odnawialnia.pl/

Odnawialnia.pl

Wariacje malarskie ze stolikiem + KONKURS!

by Małgorzata Budzich

Oto zwyczajny stolik z płyty mdf, imitującej bielone drewno. Można go zostawić jak jest, ale można także poszaleć i zrobić z niego  stolik wyjątkowy, który będzie pasował do salonu, sypialni czy dziecięcego pokoju.
 Takie stoliki są często dostępne w meblarskich sieciówkach lub outletach z meblami. Są bardzo praktyczne, bo w koszu można trzymać poduszki, książki czy zabawki. Proponuję Wam 5 wariacji dekoracyjnych stolika, wszystkie wzory z taśmy malarskiej. Nawet jeżeli uważasz że masz dwie lewe ręce i nie umiesz rysować, z taśmą na pewno sobie poradzisz :). A efekty mogą być bardzo zaskakujące.

tekst alternatywny

Zanim jednak pokażę moje propozycje zabaw z taśmą – kilka uwag o samej technice malowania:

Podciekanie farby pod taśmę

Ten problem pojawia się, gdy taśma za słabo przylega do powierzchni, jest za gruba lub daliśmy za dużo farby. Gdy farba jest za rzadka, pieni się, ryzyko podciekania jest także duże. Dlatego wzory dobrze jest nanosić przy użyciu farb kredowych lub innych o gęstej konsystencji.

Grubość taśmy ma również duże znaczenie. Im cieńsza, dobrze przylegająca do podłoża taśma, tym lepiej. Moją ulubioną taśmą jest taśma tesa® Perfect (żółta). Dobrze przykleja się do podłoża i równocześnie delikatnie odchodzi z powierzchni, nie odrywając przy tym farby.

Narzędzia do nakładania farby

Są specjalne pędzle, gąbki na patyczku, ale w domowych warunkach dobrze sprawdzają się pocięte gąbki kuchenne (miękka strona) lub resztki pianki tapicerskiej. Gąbki na patyczku mają tą zaletę, że nie brudzą się tak palce.

tekst alternatywny

Wzory z taśmy malarskiej – technika nakładania

 • Kluczem do sukcesu jest ilość farby i tapowanie z góry.
 • Gdy nabierzesz farbę na gąbkę odsącz ją na kawałku tektury – uderzaj kilka razy, aż zacznie zostawiać delikatny ślad. Dopiero wtedy nanoś nią farbę na wzór.
 • Nie zaczynaj od miejsca blisko taśmy, tylko najpierw tapuj na środku, by ewentualny nadmiar farby nie przedostał się pod taśmę. Krawędzie tapuj gąbką z niewielką ilością farby. Lepiej robić to stopniowo, niż zalać cały wzór farbą, a potem poprawiać.

 

 1. Stolik w bieli i złocie

Delikatna korekta kolorystyki i mamy stolik, który wpasuje się w wiele wnętrz. Najbardziej pokochają go fanki stylu glamour, romantycznego, ale też skandynawskiej prostoty i geometrii. Wzór to połączenie pasów i rombów, ale najbardziej efektowny jest motyw szachownicy i naprzemienne pasy w obrębie rombów.

konkurs wygraj stolik

Wzory z taśmy malarskiej – jak wykonać wzór pasków wewnątrz rombów?

Wybierz dwa kolory, które wprowadzisz na stolik i jednym z nich pomaluj powierzchnię dwukrotnie. U mnie tym kolorem jest biały. Po wyschnięciu wyklej cały stolik taśmą – pilnuj, by naklejać pasy z zachowaniem jednego poziomu i by pasy były równo obok siebie. Do wyklejenia użyłam taśmy Tesa Perfect – dobre przyklejenie jest istotne ze wzgędu na liczne kąty ostre wzoru.

jak zrobić wzory z taśmy malarskiej

Na wyklejonej taśmie narysuj wzór wg poniższego schematu. Linie czerwone mają charakter posiłkowy – pozwolą ci wyznaczyć romby w centralnej części stolika.

 • narysuj najpierw linie czerwone
 • następnie połącz krawędzie tworząc duży romb
 • mniejsze romby wyznaczysz rysując linie ukośne przechodzące przez środek boków dużego rombu

Po narysowaniu wzoru czas na wycinanie. Najlepiej użyć jest skalpela chirurgicznego lub nożyka modelarskiego. Jeżeli nie masz – użyj nożyka do tapet, ale wymień mu ostrze. Wzór wycinaj wzdłuż linijki (najlepsza będzie metalowa, bo jej nie potniemy) – prowadź nożyk wzdłuż krawędzi rombów (niebieskie linie na powyższym rysunku, o czerwonych zapomnij).

 

wzory z taśmy malarskiej

W kolejnym kroku odrywaj paski taśmy naprzemiennie, tak aby każdy romb miał swój układ pasków, odwrotny niż sąsiednie romby.

Po oderwaniu części taśm pomaluj wzór farbą. Użyłam złotej akrylowej, dość gęstej farby. Właściwie zaraz po pomalowaniu możesz ściągać pozostałe taśmy i cieszyć się jak pięknie wygląda ten wzór:). Do ściągania przyda się nożyk, którym podważysz końcówki taśmy.

 

2. Stolik w trójkąty

Z tym pastelowym, skandynawskim stolikiem było najwięcej zabawy, ponieważ są na nim aż 4 kolory: szary, miętowy, granatowy i różowy.

Wzory z taśmy malarskiej – jak zrobić skomplikowany układ trójkątów?

Do jego wykonania zabrałam się w podobny sposób, jak przy poprzednim stoliku, czyli najpierw pomalowałam na jeden z kolorów (szary) i wykleiłam taśmą całą powierzchnię. Dopiero na niej rysowałam wzór. Jednak ze względu na poziom komplikacji rysunku i dużą ilość wycinania – proponuję inną technikę. Najlepiej będzie narysować wzór bezpośrednio na farbie a wszyskie trójkąty malować poprzez odpowiednie wyklejanie ich taśmą – tak jak na zdjeciu w ostatnim kroku.

Rysunek z ostatniego zdjęcia przygotowałam w postaci schematu, który musisz odtworzyć bezpśrednio na meblu. Pomarańczowe linie wyznaczą nam trójkąty równoramienne, a niebieskie – dodatkowe trójkąty w każdym dużym trójkącie. 

malowanie wzorów na meblu

W tym projekcie użyłam także wałka do malowania, co znacznie przyspiesza pracę. Pamięaj jednak, by dokładnie odsączyć z niego farbę na podkładce i malować niemal suchym narzędziem.

W fazie przejściowej widać sporo niedociągnieć, ale da się je skorygować na póśniejszym etapie – sposób na podciekającą farbę opisuję niżej.

wzór z trójkątów na meblu

3. Stolik w kolorowe paski

Żeby przełamać nudę i monotonię pasków można zaburzyć ich kierunek i kolor. Ostatno popularne są linie z bardzo cienkich paseczków. Wyznaczamy je inaczej – zbliżając do siebie dwa kawałki taśmy na pożądaną szerokość paseczka. W tym projekcie paski mają 0,5 cm szerokości.

konkurs wygraj stolik

Z tym wzorem jest dużo łatwiej. Zaczynamy od pomalowania stolika na biało. Następnie odrysowujemy delikatnie talerz, a okrąg wyklejamy taśmą tesa® Curves – czyli specjalną taśmą do krzywizn. Taśma jest dość gruba i trzeba ją dokładnie dociskać do powierzchni.

Następnie tworzymy wzór szarych pasków – naklejamy taśmę poprzecznie do koła, ale bez przecinania jego środka. Między taśmami pilnujemy odstępu 0,5 cm – tak powstaną wąskie szare paski.

Użyłam tym razem różowej taśmy tesa® Perfect Sensitive, ponieważ nie chciałam zbyt długo czekać na schnięcie białej farby. Już po 20 minutach przystąpiłam do malowania pasków i wtedy różowa taśma jest niezastąpiona. Można ją naklejać na podeschniętą farbę i nie ma ryzyka, że odklejając taśmę coś się stanie z farbą.

Po wyklejeniu pasków malujemy je na szaro. Ponownie użyłam wałka.

Ostatni etap to wyznaczenie linii wewnątrz okręgu. Kontynuujemy bieg szarej linii, ale wynaczamy ją w innym kierunku, wprowdzając asymetrię (por. czerwoną linię – biegnie inaczej i ponownie łączy się z szarym paskiem po drugiej stronie okręgu). Jezeli chcesz szybko namalować paski to koniecznie użyj różowej taśmy.

 

4. Stolik origami

Tym razem ciemny, granatowy stolik z bardzo uproszczoną grafiką. Może trafić zarówno do pokoju dziecka jak i do skandynawskiego kącika w innym pomieszczeniu.

stolik kawowy origami

Pomaluj 3-krotnie stolik na ciemny kolor. Trójkąty, które wyznaczą wzór zaplanuj na kartce i przenieś je na stolik. Możesz najpierw narysować je ołówkiem. Następnie każdy z osobna izoluj taśmą i nałóż farbę za pomocą gąbki. Na ciemnym kolorze jasną farbę trzeba nanieść w 2-3 warstwach, dlatego nie odrywaj od razu taśmy. Poczekaj, aż farba wyschnie i nałóż kolejną warstwę. Praca przy tym wzorze jest prosta, ale rozłożona w czasie. Przechowuj gąbeczki w worku foliowym – nie wyschną.

Wyznaczając trójkąty zwróć uwagę na jednolity odstęp – ok 2 mm między figurami. Dopiero jak są widoczne krawędzie z tła, wzór ma charakter origami.

 

5. Stolik glamour

Na tym stoliku obecne sa 4 kolory – róż, złoto, biel i ciemna zieleń. Stolik zdecydowanie kobiecy, sprawdzi się w sypialni.

Wykonanie wzoru jest bardzo proste: malujemy na jeden z kolorów a następnie część powierzchni wydzielamy taśmą i wprowadzamy drugi kolor tła.

Pasy naklejamy w kształcie strzały. W pierwszej kolejności naklejamy taśmy tworzące ostrze, potem doklejamy pozostałe. Odstęp między taśmami wyznaczamy innym kawałkiem tej samej taśmy.

Aby powstało równe ostrze na każdym pasku należy nakleić taśmy, a ich zbieg dociąć nożykiem pomagając sobie linijką.

Wzory z taśmy malarskiej – jak zrobić korektę?

Mimo dużej wprawy z taśmami mi też zdarzają się błędy i farba podcieka pod taśmę. Aby poprawić nieestetyczną krawędź ponownie wyklejam fragment taśmą i nanoszę kolor tła. Nie przejmuj się więc gdy coś się nie udało – zawsze można poprawić po wyschnieciu wzoru:).

 

UWAGA UWAGA KONKURS!

Wszystkie stoliki są do wygrania w konkursie. Wystarczy, że napiszesz w komentarzu do tego posta:

Który stolik chciałabyś dostać i gdzie go postawisz w swoim domu. Dlaczego właśnie tam? Do czego Ci sie przyda?

 • Konkurs trwa od 25 sierpnia do 8 września – w tym czasie można zostawić komentarz
 • Jury konkursowe wyłoni 5 zwycięzców w 5 stolikowych kategoriach i ogłosi wyniki 9 września
 • W zadaniu konkursowym oceniamy wizję zaprezentowaną w uzasadnieniu – np. do czego będzie pasował stolik, jakie przedmioty na nim staną, kto będzie z niego korzystał.

Więcej szczegółów w załączonym regulaminie.

REGULAMIN KONKURSU – STOLIKI

EDIT 9.9.2019

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU!

Dziękuję wszystkim za zgłoszenia! Aż 114 osób wzięło udział w konkursie o stoliki, co przeszło moje najśmielsze oczekiwania! Jestem wzruszona tak licznym udziałem ale jeszcze bardziej – waszymi komentarzami. Biją z nich emocje, czułość z jaką podchodzicie do swoich domów, kącików do wypoczynku, czytania, snucia marzeń, przyjmowania gości, miejsca zabaw dla dzieci. I nic dziwnego, dom to nasz azyl, w wktórym chcemy czuć się dobrze, otoczeni ulubionymi przedmiotami. Strasznie się cieszę, że wielu z Was bardzo osobiście i czule potraktowało moje stoliki:).

Jedyny problem jaki mam to, że stolików jest tylko 5, a nagrodzić chciałabym Was wszystkich… Siedząc ostatnie 2 godziny i czytając Wasze komentarze zdecydowałam w końcu z wielkim trudem… I tak:

 • najbardziej popularny stolik w trójkąty (32 zgłoszenia) trafi do AGI (komentarz z dnia 25 sierpnia). Będę bardzo szczęśliwa mogąc podarować go Agnieszce do wydzielenia własnej malutkiej przestrzeni we wspólnym pokoju:). Już Wirginia Wolf mawiała, że każda kobieta potrzebuje własnego pokoju, dlatego chociaż w ten sposób storzymy Adze razem małe królestwo.
 • drugi w kolejności stolik origami (24 zgłoszenia) trafi do KINGI (komentarz z dnia 26 sierpnia), która widzi w nim japońskie korzenie i uczyni miejscem serwowania japońskich potraw i napojów. Sama jestem oczarowana tym krajem i fakt, że ktoś dostrzegł w stoliku origami Japonię bardzo mnie ucieszył:).
 • kolejny stolik to kolorowe paski (23 zgłoszenia), a wygrywa go ALICJA (komentarz z 8 września). Cieszę się, że tak poruszył wyobraźnię podróżniczą, że powstał na jego temat wiersz! Balkon czy taras to doskonałe miejsce na marzenia o zagranicznych wojażach, mam nadzieję, ze będzie dżwigał liczbe mapy i przewodniki 🙂
 • czwarty w rankingu popularności jest stolik biało-złoty (20 zgłoszeń). Chciałabym obdarować nim KAŚKĘPELAŚKĘ za wizję kaktusowej pustyni:)
 • ostatni stolik glamour – z 15 zgłoszeniami poleci do KAROLINY (komentarz z 8 września). Niech wspiera ją w sypialni z przymróżeniem oka, gdy wszystkie problemy zwalą jej się na głowę. Mam nadzieję, że jego “ekstrawagancka forma i aura przepychu” będą skutecznym antidotum:).

Wszystkie nagrodzone osoby prosze o kontakt na mail kontakt@odnawialnia.pl z podaniem danych do wysyłki (koniecznie z nr telefonu dla kuriera!). Jeżeli w ciągu tygodnia wygrana osoba nie zgłosi się po stolik zrobimy dodatkowe rozdanie.

You may also like

141 komentarzy

Paulina 25 sierpnia 2019 - 17:13

To są właśnie metamorfozy, które lubię najbardziej. Może dlatego, że najlepiej mi wychodzą 😉

Reply
Katarzyna 5 września 2019 - 15:02

Usypiając synka przeglądałam te zaskakujące pomysły . To synek (1,5 roku) paluszkiem wskałmi wzór który przykuł jego uwagę – origami , prostota z ostrym wzorem to coś co i ja bardzo lubię. Tylko gdzie i na co? I tu tadam olśnienie : nie mi tylko synkowi do jego małego kącika zabaw na ukochanego pluszaka który ciągle nam się chowa , na pierwsze kredki i kartki …..i ten cudny blat do malowania !

Reply
Weronika 5 września 2019 - 23:37

Złoto biały stolik idealnie pasowałby do białej sypialni, ponieważ mamy w niej złote dodatki… a stoliczek origami – do chłodnego, szarego salonu… Ożywiłby od razu pomieszczenie! Duże brawa za to co robisz, aż chce się działać!!

Reply
Joanna 25 sierpnia 2019 - 20:32

Stolik origami jest geeeennialny pasuje idealnie do moich dwóch lisków Chierowskiego w odbiciu czarno welurowy . A koniecznie jest potrzebny stolik bo dwa Synki Bambaryłki ciagle stawiają przekąski na oparciu – a oparcia są oryginalne i za ,, chiny ludowe” nie wiem jak mogłabym je później odnowić ( jak już juz się zniszczą po tym ciągłym stawianiu ) . Dziękuje

Reply
Małgosia 25 sierpnia 2019 - 20:35

Zakochałam się w stoliku w trójkąty. Po 5 latach mieszkania w nowym domu zabraliśmy się wreszcie za naszą sypialnię i garderobę. Znalazłam piekny fotel i aktualnie szukam jakiegoś stolika, który kolorystycznie i stylem będzie pasował.
Nawet już zerkałam na takie proste stoliki, ale chciałam czegoś innego, oryginalnego i żebym, jak na niego spojrzę, czuła, że jest taki mój. Ten właśnie taki jest

Reply
Agata 25 sierpnia 2019 - 20:38

Świetna inspiracja. Stolik w trójkąty skradł moje serce <3 bo jest w naszych ulubionych kolorach. Stanąłby pewnie przy łóżku córki, jako stolik nocny, na pewno trzymałaby w nim wszystkie ukochane misie. A w południe wzielibyśmy go na balkon i gdy wypiłabym już herbatę, dzieci zrobiłyby z niego swoją kuchnię 🙂

Reply
Joanna 25 sierpnia 2019 - 20:58

Stolik biało-zloty to mój hit i marzenie. Miałam plan zakupu podobnego do salonu. Ale ten sklepowy byłby tzw.zwyklakiem. A stolik z Odnawialni to prawdziwa petarda, która pięknie komponowałby się z granatowym narożnikiem i rattanową lampą. Świetnie piłoby się na nim poranną kawę. W środku zagościłby na stałe ciepły, kremowy koc na zimę ❤️

Reply
Paulina 25 sierpnia 2019 - 21:00

Zdecydowanie stolik glamour 🙂 a dlaczego? Bo dobrze jest czasem zaszaleć i stonowanemu wnętrzu dodać odrobinę pikanterii 😉

Widzę go w salonie, jako piękny dodatek do Chierowskiego 366. Do kawy i książki będzie jak znalazł!

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Reply
Michalina 25 sierpnia 2019 - 21:02

Stolik w ptaszki jest obłędny ❤️ Widzę go w pokoju moich synów Bartka i Maksa, mają ciemnoturkusowe metalowe łóżko piętrowe, i chcemy iść w tą tematykę kolorystyczną. Ten stolik to taki suptelny dodatek, co by znalazło się w nim? To zostawiam inwencji chłopaków ale wiem że na stoliku stanęło by nasze zdjęcie w ramce ?

Reply
Ola 25 sierpnia 2019 - 21:04

Chciałabym postawić stolik origami w ogrodzie, by stawiać na nim książkę, kawę i zebrane z krzaczka obok borówki podczas popołudniowego relaksu. Bardzo podoba mi się również możliwość schowania w nim poduszek do krzeseł ogrodowych – zawsze jest problem, gdzie je przechowywać. Stolik śliczny i praktyczny. W zimie będzie mógł zdobić moje miejsce pracy w domu.

Reply
Aga 25 sierpnia 2019 - 21:22

Stolik w trójkąty.śliczny.pewnie nie pasowałby do naszego wspólnego pokoju w którym jest misz masz ,ale byłby tylko mój .Może udało by mi się dokąpletować jakiś fotel nieduży taki aby tylko spocząć przy kawie i poczytać w którymś z kątów pokoiku.taki zestaw którym nie trzeba by się dzielić z innymi.środek kosza przeznaczony na książki ,oczywiście z tematów odnawiania ?

Reply
Małgorzata Budzich 9 września 2019 - 23:42

gratuluję wygranej i zapraszam do kontaktu! szczegóły w poście

Reply
bozena 25 sierpnia 2019 - 21:22

… stolik origami, to mój typ … idealnie wkomponuje się w moje mini biuro, utrzymane w podobnej kolorystyce i geometrycznej formie … akurat zmieści się w pobliżu biurka… wnętrze wypełnią materiały, które używam … blat, będzie miejscem dla kubka bez, którego nie siadam do pracy, do tej pory upychałam, go gdzie tylko był skrawek miejsca … teraz mógłby królować …

Reply
Lidka 25 sierpnia 2019 - 21:30

Kochana – jak zawsze mega robota ??
Lubię kolory i ich ciekawe łączenia. Stolik w paski jest tak uniwersalny i jednocześnie elegancki a przy tym rewelacyjny do młodzieżowego pokoju. Dajmy na to ? do pięknych szarych mebli z kolorowymi kubikami ? Tak….to świetne rozwiązanie ?

Reply
Ela 25 sierpnia 2019 - 21:43

Mamy Problem Hauston!! Wszystkie stoliki są piękne i ta precyzja Cudo!!! Ciężko się zdecydować ale stawiam na glamour bo kolorystycznie będzie mi pasować do mojejszafki pod tv (ta z żyłkami) który mam zamiar popełnić tuż po urlopie. Idealnie by się dopelnialy. A w stoliczku poduszki – Jaśki, chociaż myślę że to mój Kotek by zawładnąl tym mebelkiem. Zresztą jak wszystkim co przytargam do domu heh

Reply
Basia 25 sierpnia 2019 - 21:46

Stolik w trójkąty – prześliczny. Jest dla niego idealne miejsce w moim małym salonie, stanąłby przy sofie jako stolik podręczny, na nim kwiatek, książka, czasem pewnie kot by wskoczył ?i kolory takie jak u mnie. Piękny!

Reply
Ewelina 25 sierpnia 2019 - 21:55

Witam. Osobiście jestem zachwycona stolikiem glamour 🙂 widzialabym go u siebie centalnie w połowie salonu 🙂 W przyszlym tygodniu przyjadą do mnie krewetki i jeszcze nie mają zameldowania, więc przydalby im się wlasny “kwadrat” (a raczej kółko)… chociaz podstawa akwarium jest szesciokątna – tu wpadamy w mocno urozmaiconą geometrię. W komplecie wyjdą krewetki królewskie ;D

Reply
Agata 25 sierpnia 2019 - 22:01

Stolik w bieli i złocie. Widzę to w moim nie skończonym salonie w mieszkaniu po dziadkach, gdzie pokolenie Ikea sąsiaduje z klasykami PRL. Taki trochę glamour, trochę scandi stoliczek byłby tu miłym akcentem.

Reply
Kasia 25 sierpnia 2019 - 22:16

Wszystkie są cudne, jednak powalcze o stolik w kolorowe paski, który postawilabym w pokoju synkow. Wpasowalby się tam idealnie! Pokój to biale ściany i białe drewniane podlogi, także baza pasuje do bazy stolika. Wnętrze urozmaicają kolorowe dodatki i meble – niebieska szafa, kolorowe zasłony i pościel, a także klocki Lego walajace się ciągle na podlodze:D trzymałabym w nim oczywiście zabawki:)

Reply
Aga 25 sierpnia 2019 - 22:22

Stolik w kolorowe paski skradł moje serce. Idealnym miejscem dla niego będzie urządzamy pokój mojego 8 letniego syna, Ksawerego. Świetnie wyglądałby jako stolik nocny przy jego grafitowo-metalowym łóżku ?

Reply
Wirginia 25 sierpnia 2019 - 22:29

Same cuda! Stolik w paski lub origami zachwycałby w sypialni syna. Właśnie robię mu regały ze skrzynek…. Ach! Pasowałby idealnie! Glamour bądź trójkąty to wzory do mojej sypialni. Taki stolik zająłby zaszczytne miejsce przy mojej połowie łóżka 😉 Ze stosikiem książek byłoby mu do twarzy 😉

Reply
Sylwia 25 sierpnia 2019 - 22:34

Stolik origami skradł moje serce ❤ Jest uroczy. Jesteśmy właśnie po remoncie pokoju naszego (już) nastoletniego syna. Wszystko pięknie, nowy kolor ścian nowe duże łóżko, wymarzona fototapeta. Jednak czegoś mi tutaj brakuje. Syn nie ma miejsca na budzik czy telefon koło łóżka, a wstawienie stolika nocnego jakoś mi do niczego nie pasuje. Ten stolik dopełnił by całości, ożywił by pokój?

Reply
Dominika 25 sierpnia 2019 - 22:46

Stoliki są tak super, ze opisałam każdy jeden, a jak już doszłam do puenty to zabrakło mi znaków ? tak wiec krótko – najpiękniejszy i idealny to wg mnie stolik w trójkąty – dumnie stał by w salonie a na nim w dzień kawa, wieczorem lampka wina a zawsze książka, która akurat mi towarzyszy 🙂 Jest tez w „moich” kolorach wiec zawsze poprawiłaby mi nastrój:) Świetna robota- gratuluje talentu!

Reply
Anna 25 sierpnia 2019 - 23:46

Mój ideał to stolik w kolorowe paski. Nie ma to jak symetria z asymetrią 🙂
Swoje miejsce znalazłby w naszym przyszłym salonie, obok stolika po byłej właściciele który właśnie czeka na malowanie.
Prędko pewnie nie będzie tam więcej mebli, ale te dwa z przewagą białego koloru byłyby idealnym duetem.
I może byłoby to miejsce na wszelkie “przydasie” i maskotki naszego Pana Kota?

Reply
Magdalena 25 sierpnia 2019 - 23:52

Wnetrza naszego nowego domu będą lekko industrialne, skandynawskie i rustykalne. Idealnie wpasowuje się tutaj stolik granatowy z origami. Najprawdopodobniej stanie w pokoju do nauki/zabawy/edukacji domowej naszych dzieci, oswajając je z minimalistyczna forma życia. Ptaki symbolizują środek lasu, w którym położony jest dom: Oryginalny, Realny, Inny, Gościnny, Angażujący, Miły, Intrygujący.

Reply
Domik 26 sierpnia 2019 - 07:41

Mi stoliczek przydałby się w przedpokoju, jego lekka forma idealnie pasowałby do butelkowej zieleni i bieli na ścianach. Stanął by pod lustrem pełniąc po trochu funkcje toaletki i konsoli. Miałabym gdzie odkładać torebkę i drobiazgi, gdy ubieram/sciagam buty, kosz zapelnialby się slomkowymi kapeluszami, czapkami lub rękawiczkami w zależności od pory roku.

Reply
Ania 26 sierpnia 2019 - 07:51

Mój numer jeden to paski!Fajny wzór i zabawa kolorami.Taki stoliczek przydałby się do mojego mini mieszkanka a konkretnie do salono-bawialni.Zanim urodziło się dziecko to w salonie stał masywny kwadratowy stolik.Z racji tego że nasza Olunia zaczęła już biegać trzeba było stolika się pozbyć bo zajmował za dużo miejsca a do tego te kanty.A ostatnio jak przyszli goście to mąż podał kawe na taboretach

Reply
Barbara 26 sierpnia 2019 - 08:52

Stolik w trójkąty jest przepiękny! Z resztą wszystkie są piękne 🙂 ale ten właśnie idealnie pasowały do pokoju mojej córki, w którym właśnie robimy remont. Na ścianach jest szary i blady róż, mebelki malujemy na biało z miętowymi dodatkami. Brakuje mi właśnie jakiegos stoliczka nocnego, gdzie mogłabym postawić córce białą drewnianą lampkę z miętowym abażurem. Ten stoliczek byłby wprost idealny 🙂

Reply
Wojciech 26 sierpnia 2019 - 09:52

Dzień dobry. Mi i mojemu synkowi spodobał się stoliczek 5 Glamour. Z pewnością byłby z niego świetny pas startowy i ladowisko dla samolocików. Lubie łączenie stylów więc salon retro który składam z mebli z epoki ubogacony byłby w ten praktyczny mebel. Poduchy z wersalki przeznaczonej do spania miałyby swoje miejsce. Jego miejsce – przy fotelu w salonie. Przeznaczenie dla taty- kawa na ławę 🙂

Reply
Kinga 26 sierpnia 2019 - 10:42

Wszystkie stoliki są przepiękne. Poza kolorystyką, najbardziej podoba mi się wzór origami. Dlaczego? Na co dzień i z pasji przygotowuję ciasta i desery. Jednocześnie uwielbiam Japonię, kuchnię, zieloną herbatę – celebrowanie jej parzenia. A ponieważ miewam gości z Japonii, chciałabym móc ich uraczyć herbatą i deserami japońskimi przy tak pięknym stoliku z origami. Serdecznie pozdrawiam.

Reply
Małgorzata Budzich 9 września 2019 - 23:42

gratuluję wygranej i zapraszam do kontaktu! szczegóły w poście

Reply
Urszula 26 sierpnia 2019 - 11:49

W moim eklektycznym salonie, z meblami zarówno z popularnej sieciówki, jak i rodzinnymi pamiątkami, najlepiej by się czuł stolik biało-złoty. Zastąpiłby przytłaczającą ławę. Nie stawiałabym na nim nic na stałe, niech błyszczy. Pewnie czasem przycupnie na nim kubek z kawą. Kosz to z kolei idealne miejsce na książki. Z radością przygarnę stolik i obiecuję, że będzie mu u mnie komfortowo.

Reply
Aga 26 sierpnia 2019 - 13:54

Niesamowity talent i wyobraźnie. Moje serce skradł stolik w trójkąty. Stojąc w moim salonie po prostu dawałby mi radość 🙂

Reply
MagdalenaKról 26 sierpnia 2019 - 14:27

S tolik w trójkąty jest przepiękny,
T o strzał w dziesiątkę moich upodobań,
O tóż dam mu odczuć, że jest gwiazdą, bo
L iczne zdjęcia zamierzam mu robić
I chętnie go eksponować każdemu,
K to zawita w me progi

W iem już, że stanie w salonie,

T am czeka na niego zielony zakątek,
R adość mi sprawiający, gdzie
Ó w stolik idealnie się odnajdzie.
J uż wyobrażam sobie, że przy nim poranek
K ażdy

Reply
MagdalenaKról 26 sierpnia 2019 - 14:29

niestety ucięło tekst, więc proszę o usunięcie mojego komentarza.

Reply
magdalena sz. 26 sierpnia 2019 - 14:49

Stolik w paski pomoże mi przechytrzyć synka, który na jego widok pomyśli: „a, tu już rysowałem, to pójdę rysować gdzie indziej”;) I tak oto wilk będzie syty, i owca cała. Bo stary stolik oddam mu we władanie, a nowy stolik świetnie będzie się komponował z wazonikiem pikasiakiem po babci, książką i filiżanką kawy. Oraz z szarym kotem, który lubi obsiadać wszystkie nowości w domu

Reply
Klaudia 26 sierpnia 2019 - 17:42

Stolik w origami jest cudowny! Idealnie pasowałby do naszego salonu (gdzie wszystko jest z innej parafii, więc trudno o to by pasował, ale zapewniam, będzie!). Dlaczego właśnie tam? Ano dlatego, że nadal nie mam na czym kawy położyć, gdyż blat naszego stolika spędza żywot na strychu, bo nogi same się nie kupią i nie zespawaja. A mąż, jak to mąż, nie trzeba mu co pół roku przypominać… ?

Reply
Ewelina 26 sierpnia 2019 - 19:06

Wszystkie stoliki są urocze i oryginalne, mają w sobie to coś 🙂 Gdybym miała wybrac jeden z nich to zdecydowanie byłby to biało złoty. Postawiłabym go w swoim mini pokoju ponieważ jest funkcjonalny i mogłabym przechowywać w nim rózne szpargałki nie zagracając przestrzeni. Pozatym gosciłabym przy nim przyjaciół podając pyszną kawę i ciasto 🙂

Reply
Agnieszka 26 sierpnia 2019 - 23:15

Wszystkie stoliki bardzo mi się podobają. Jednak najbardziej chciałabym mieć ten w trójkąty. Powody:
1. kształt koła – moi synowie nie obijaliby się już o rogi jak w stoliku kwadratowym
2. trójkąty – jako matematyczka nie mogę wybrać inaczej
3. styl – chciałabym mieć coś stylowego w domu, bo u nas ciągle lata 2000.

Reply
Paulina 27 sierpnia 2019 - 06:41

Moim faworytem jest stolik w paski. Idealnie przełamie szarość, biel i drewno w moim salonie, który jeszcze nie do końca urządziliśmy (dopiero co się wprowadziliśmy :)) Szukam fajnego stolika, który stanie koło kanapy i będzie pomagał jej przetrwać, bo na razie nie mamy gdzie stawiać kubków z kawą i herbatą i stawiamy je na kanapie właśnie (istna szkoła przetrwania dla tego mebla!).

Reply
Ewelina 27 sierpnia 2019 - 10:31

Cudny stolik glamour do wygrania!
Nakłonił mnie do zagrania!
stanąłby w salonie,
co jest w “artystycznym tonie”!?
?Pianino bym otwierała
i patrząc na stolik grała…
Byłby moją inspiracją,
z wspomnień “znad niego” wariacją!
☕Z Córką bym przy nim siadała
kawkę pyszną popijała!

Reply
Izabela 27 sierpnia 2019 - 11:45

Złoto biały stoliczek do pokoju córki. Kolory ma czarne złote białe. Fotele używane z Ikei którym muszę uszyc pokrowce, łóżko metalowe pomalowalam na czarno. Stolik by stał przy ścianie z półkami, gdzie jest mała galeria zdjęć które robiłam. Szczególnie jedno ulubione zrobione na warsztatach fotograficznych. Fotografia, prace manualne, tworzenie to moja pasja. A jej stary stolik sobie przemaluje

Reply
Olga 27 sierpnia 2019 - 12:40

Stolik Glamour idealnie pasowałby w mojej garderobie, która właśnie powstaję. Szafa już jest, ale żeby coś w tym wnętrzu się działo muszą być jakieś wzory i kolory. Chciałabym, aby ta garderoba była kobieca i elegancka. Takie miejsce tylko dla mnie, gdzie mogę schować się zając się moim hobby jakim jest moda. Dodatkowo taki stolik jest funkcjonalny, bo mogę schować tak ciuszek między poduszkami.;)

Reply
Aleksandrą 27 sierpnia 2019 - 13:47

Ja bym wybrała stolik w trójkąty,
Który idealnie wpasowałby się w moje kąty.

Na dole zamieszkał by bluszcz,
Żeby nie osadzał się tam żaden tłuszcz.

Jego miejsce będzie w kuchni,
Gdyż jest lekko okrągluchni.

Na górze staną zioła,
Aby rozsiewać zapachy dookoła.

Jeżeli taki stolik zdobędę,
To ze szczęścia posadzę lawendę 🙂 😀

Reply
Kinga 27 sierpnia 2019 - 14:05

Prowadzę wraz z mężem malutki apartament w Karkonoszach. Na całych 21m2 dbamy o komfortową i dobrze zagospodarowaną przestrzeń dla Naszych gości. Kiedy sami spędzamy w nim czas podczas urlopu brakuje nam stolika na którym postawimy naszą ulubioną kawę i wyciągnimy nogi na kanapie po długich wędrówkach. Apartament urządzony jest w pastelowych kolorach więc stolik w trójkąty wpasowałby się idealnie.

Reply
Ewa 27 sierpnia 2019 - 15:06

Stolik w trójkąty – idealnie wpasowałby się w mój niewielki wynajmowany pokoik i go rozweselił. Jest bardzo praktyczny, nie zajmuje wiele przestrzeni, a znakomicie odnajdzie się na nim książka, czy 2 filiżanki herbaty, gdy ktoś przyjdzie do mnie z wizytą. Pokój dzięki niemu stanie się bardziej przytulny i bardziej swojski.

Reply
Kamila 27 sierpnia 2019 - 21:44

Stolik w trójkąty jest obłędny!!! Miejsce: kącik pożeracza książek w pokoju do pracy nad bolączkami moich czworonożnych pacjentów 🙂 Widzę na nim aktualnie czytane pozycje, duży kubek z Bolesławca z gorącą herbatą oraz wazon z peoniami lub frezjami – najlepiej białymi i fioletowymi. Obok niebieski fotel z szydełkowym kocem do okrycia. Już się nie mogę doczekać chłodnych wieczorów 🙂

Reply
Natalia 28 sierpnia 2019 - 00:04

Właśnie doczekałam się remontu mojego pokoiku i szukam fajnego oryginalnego i nie drogiego stoliczka a tu proszę konkurs 😀 Stolik origami idealnie pasował by mi kolorystycznie do pokoju i dodatków jakie mam w planie 🙂 na ten moment nic lepszego nie znalazłam 😉

Reply
Patrycja 28 sierpnia 2019 - 09:11

Bardzo chciałabym dostać stolik w trójkąty. Zauważyć można na nim kolory dominujące w pokoju mojej córki, czyli: szary, miętowy, granatowy i różowy. Postawiłabym go właśnie w jej małym królestwie. Stolik ten przydałby się na przechowywanie zabawek i innych skarbów mojej Mai, a do tego byłby pięknym urozmaiceniem wnętrza.

Reply
Monika 28 sierpnia 2019 - 11:13

Stolik w kolorowe paski idealnie wpasowałby się do pokoju mojej 5 letniej córki która chowałaby do niego swoje pluszaki a na stoliczku tworzyła swoje dzieła, może rysować cały dzień wszędzie zabiera swoje kredki i pastele chyba odziedziczyła pasje po swojej mamie:) Ten mały delikatny stoliczek ma wiele zalet jest niewielki, mobilny, lekki i pojemny. Córka była by szczęśliwa posiadając takie cudo.

Reply
Magdalena 28 sierpnia 2019 - 12:11

Wszystkie stoliki skradły moje serducho! Bardzo oryginalne i mega styLOVE ? aleeee OROGAMIIII idealnie dopełni moje domowe wnętrze. Stanąłby w salonie, w industrialnym pomieszczeniu na drewnianej podłodze. Przy białej kanapie i czarnym fotelu wyglądał by obłędnie. Ten kolorowy ptak inspiruje, uszyłabym żółtą poduszkę na fotel i byłby piękny komplet. Na stoliku roślina w kamiennej donicy….itd ?

Reply
Aga 28 sierpnia 2019 - 13:27

Wspaniałe stoliki, rewelacyjne pomysły. Kiedy tak ogląda się, jak to wszystko wykonać, kiedy, ktoś potrafi dobrze wytłumaczyć, wszystko od razu wydaje się bardziej możliwe. 🙂 Chyba moimi ulubionymi są dwa pierwsze, ciężko mi się zdecydować. Jestem pewna, że mama byłaby zachwycona, bo kiedyś pokazywała mi taki stolik, tylko że nie w tak oryginalnych wersjach oczywiście. hehe Podziwiam i pozdrawiam

Reply
Alicja 28 sierpnia 2019 - 17:24

Stolik w bieli i złocie…
Kocham biel. Nie do końca lubuję się w złocie ?…ale to połączenie mnie oczarowało.
Będzie doskonałym miejscem na leżakowanie telefonów całej rodziny.
Będzie dopełnieniem fotela, któremu brakuje złotego blasku.
Stolik będzie będzie biblioteczką,
która odciągnie nas od telefonu, a wbije w fotel.
A wszystko zacznie się od jednej decyzji?

Reply
Andżelika 28 sierpnia 2019 - 19:01

Chciałabym dostać stolik w bieli i złocie. Postawiłbym go w mojej sypialni, gdyż nie mam w niej żadnego stołu czy chociażby szafki nocnej. Kolorystyką wpasowuje się idealnie, gdyż wszelkie dekoracje w pokoju występują w złocie, bieli i czerni. Świetnie nada się pod lampkę nocną, której rąk bardzo mi brakuje. Wieczorem będę mogła w spokoju ja wyłączyć, a książkę odłożyć na ten właśnie stolik.

Reply
Werka 28 sierpnia 2019 - 22:01

Stolik w paski to ideał do mojego nowego lokum, które łączy w sobie nowoczesność i klimat lat 80. Stałby w salonosypialni przy super żółtej kanapie z czerwonymi poduszkami w niedalekim sąsiedztwie niebieskich krzeseł. No i ta asymetria, miód na moje oczy! Idealny do wyciągnięcia nóg po zajęciach. A w środku? Lepiej nie wiedzieć…

Reply
Magda 29 sierpnia 2019 - 13:19

Chciałabym dostać stolik biało złoty. Oto moja wizja 😀 Postawiłabym go w holu na piętrze tuż przy fotelu, który będę odnawiać (tkanina w kolorze musztardowym) , na nim biała kudłata poducha- już kupiona. Na podłodze biały dywan. obok szafka z książkami i lampa podłogowa. Na stoliku będzie na pewno książka, świeczka zapachowa, kawa i coś słodkiego 😉 to będzie moje miejsce relaksu i odpoczynku 🙂

Reply
Sandra 29 sierpnia 2019 - 13:23

Chciałabym wygrać stoliczek origami, ponieważ sztuka ta jest mi bardzo bliska. Jestem z wykształcenia japonistką i od lat pracuję jako lektorka języka japońskiego. Moja miłość do Kraju Kwitnącej Wiśni trwa nieprzerwanie od kilkunastu lat i mam wrażenie, że z każdym kolejnym rokiem rośnie jeszcze bardziej! Postawiłabym go w pokoju, w którym pracuję, w otoczeniu wielu japońskich gadżetów 🙂

Reply
Jagoda Zamorska 29 sierpnia 2019 - 13:52

Jeden stylik a tyle pomysłów – jesteś moim wnętrzarskim guru! Ileż dobrego można wyczarować za pomocą farby i drobiny kreatywności!

Reply
Katarzyna 29 sierpnia 2019 - 14:20

Marzy mi się stolik w kolorowe paski, które imitują tęczy odblaski. Zająłby miejsce honorowe – salonowe, gdzie regały od książek się uginają, a kolory ze sobą współgrają. Przyda mi się to cudo dla gości, aby ich należycie ugościć. Nikt nie przeoczy mojego mebelka- całego domu stroicielka.

Reply
Marta 29 sierpnia 2019 - 23:54

Wybieram stolik w strzaly. Wzór idealnie pasuje do mojego wzoru we wnękach kredensu typ O/1050/B BFM i pomocnika/biblioteczki tej serii, które mam po dziadkach i po renowacji. Stałby przy kanapie, a w ciepłe dni na balkonie – dotąd jeszcze niezagospodarowanym przedłużeniem salonu z niewykorzystanym potencjałem. Byłby idealnym miejscem na dobrą kawę. Tę w samotności i tę w dobrym towarzystwie :).

Reply
Magdalena 30 sierpnia 2019 - 08:52

Stoliczek origami jest piękny.
Wypicie przy nim kawy to zaszczyt świetny.

Kontrast kolorów jest wspaniały
Widok na ptaszki jest niebywały.

Stoliczek postawiłabym w salonie.
W głównym pokoju byłby prawdziwą ozdobą.

Stoliczek mały jest uroczy.
Marzę o nim, bo jest niespotykany.

Reply
Joanna 30 sierpnia 2019 - 13:34

Stolik biało złoty. Nie będzie pasował do niczego ale jest piękny. Ot tak. W drewnianym domku w lesie nie pasuje nic do niczego przez co uwielbiam to miejsce i uważam że była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu. Każdy z elementów mojego domu ma swoją własną historie. Swój własny styl. Nie jest to przestrzeń dla każdego. Ale taka właśnie jestem ja.

Na biało złotym pasować będzie kubek z miętą

Reply
Ewa 30 sierpnia 2019 - 13:51

Jejku, rewelacja ! Świetne pomysły 🙂
Wszystkie stoliki są bardzo ciekawe, ale mi najbardziej kolorystycznie podoba się stolik w trójkąty, jest przepiękny. Już widzę na nim nasze ręcznie malowane kubeczki z kawą czy herbatką, talerzyk z ciastem śliwkowym, książki i pewnie jeszcze kilka zabawek mojej małej córeczki.
Miłego dnia!

Reply
Małgorzata 30 sierpnia 2019 - 15:21

Ach! ten stolik glamur. Postawiłabym go w pokoju wnusi, stworzyło by się idealne miejsce do przyjmowania gości na bale księżniczek. W dolnej części trzymałaby swoje stroje balowe i sukienki księżniczek. Pokój mojej wnusi to idealne miejsce dla stolika glamur. Tylko jej takiego właśnie stolika brakuje.

Reply
Justyna 30 sierpnia 2019 - 15:30

Stolik w kolorowe paski? Idealnie by się sprawdził przy mojej coreczce? w środku umieściła bym jej zabaweczki a z blaciku syn by koszystał jakbyśmy grali w statki lub państwa miasta. Fajny taki przenośny stoliczek by był. Oj posłużył by nam posłużył…

Reply
Jagoda 30 sierpnia 2019 - 21:02

Stolik glamur ? piękny, skromny. W moim salonie od długiego czasu obok kanapy mam pusty narożnik i juz wiem czego mi w nim brakuje. Takiego małego praktycznego stoliczka, przy którym mogłabym pić swoją ulubioną kawkę i czytać książkę. Siadam na swojej kanapce i obok niej mam wszystko czego mi potrzeba. Wcześniej brakowało mi pomysłu na zagospodarowanie tego miejsca.

Reply
Bernadetta 30 sierpnia 2019 - 22:02

Najbardziej zafascynowałam się stolikiem origami. Piękny i ciekawy design zainspirował mnie do stworzenia w swojej niewielkiej kuchni kącika kawowego. Mogłabym w spokoju delektować się poranną kawą. Stolik idealnie skomponowałby się z aranżacją kuchenną, nadając jej innowacyjnego charakteru.

Reply
Agnieszka 31 sierpnia 2019 - 23:21

Stolik w trójkąty – bo lubię rzeczy w takim kolorze – poprawia mi humor, gdy brzydko jest na dworze. Postawię go w swoim pokoju, bo jego wygląd wprowadzi mnie w stan dobrego nastroju. Będę przy nim czytała książki i delektowała się kawą – bo wystrój wnętrza jest według mnie bardzo ważną sprawą ! ?

Reply
Karolina 1 września 2019 - 08:23

Stolik w kolorowe paski zagościłby w pokoju mojej 7 latki. Wiadomo – w takim pomieszczeniu jest kolorowo, skarbów i zabawek pełno. Będzie doskonały do przechowywania pluszaków słodziaków ?
A na stoliku miejsce na lampkę nocną i budzik, który będzie pomagał wstawać do szkoły.

Reply
Kamila 1 września 2019 - 09:03

Po pierwsze, nie wiedziałam, że można z nich własnoręcznie wyczarować takie oryginalne cudeńka ? ciężko wybrać, ale jednak stolik glamour najbardziej trafia w moje gusta. Łączy moje ulubione kolory, a do tego ten niby prosty, ale niebanalny wzór ?Stolik stanąłby w salonie, w pustej i białej kawalerce, którą będę wynajmować na studiach. Na pewno doda trochę ciepła i koloru ❤️

Reply
Marika 1 września 2019 - 11:56

Stolik w trójkąty idelnie nadałby ekspresji i charakteru mojemu jasnemu mieszkaniu, które będę wynajmować na studiach. Postawiłabym go przy dużym oknie, które idealnie oświetli jego kolory, przyciągając tym samym wzrok gości. Byłby zarówno nieodłącznym, jak i praktycznym elementem wystroju pokoju. Poza tym, mama musi mieć miejsce na kubek z kawą i ciacho, kiedy odwiedzi córcię w wielkim mieście?❤

Reply
Oktawia 1 września 2019 - 12:07

Dla mnie stolik glamour 😀 Pasuje idealnie do mojej sypialni! Brakuje mi jednego stolika przy łóżku, a klasyczne stoliki nie wchodzą w grę, kompletnie mi się nie podobają (po drugiej stronie tę funkcję pełni komoda). W stolik można wpakować dodatkowe koce, kiedy nie są potrzebne. Ideał.

Reply
Wiktoria 1 września 2019 - 16:36

Stolik w kolorowe paski idealnie pasuje do mojego typu charakteru. Szare proste paski są czymś w rodzaju spokoju i opanowania, a kolorowe oddają pasję i wyobraźnię (której mi nie brakuje). I chociaż można uznać to za sprzeczność, to właśnie dzięki łączeniu tych obu cech otrzymujemy harmonię. Dlatego stolik ten byłby idealny do dopełnienia harmonii mojej sypialni, gdzie uciekam w marzenia.

Reply
Marta Borycka 1 września 2019 - 21:16

Witaj, powiem szczerze, że zarówno w paski jak i trójkąty nas zauroczyły. Zosia wybrała paski idealnie pasuj@ce do jej białych mebelków w jej pokoju.Stanęłaby na nim nocna lampka i domek Maszy??a jakby się zmieści ły to jeszcze pet shop bo póki co porozstawiane wszystko jest na biurku i tylko miejsca do pisania literek brakuje???a kolorowe paski dodają bardzo dużo uroku i kojarzą się z tęcz@

Reply
Pawel 2 września 2019 - 12:02

Z chęcią nr 1 (biało-zloty) zobaczyłbym w swoim salonie. Rozjaśniłby mój nieco smutny i ciemny salon- szczególnie przed jesienią, kiedy to przyda się w mieszkaniu więcej blasku i w każdy sposób trzeba walczyć z jesienną chandrą. W środku trzymałbym koce na długie jesienne wieczory, które będą zawsze pod ręką dla mnie i moich gości. Na górze już skromnie prosta biała doniczka z sykulentem i świeca.

Reply
SONIA 2 września 2019 - 13:48

Moją uwagę przykuł STOLIK W TRÓJKĄTY. Widać, że stolik wymagał najwięcej pracy. Ma wyjątkowe i świetnie dopasowane pastelowe kolory oraz skandynawski styl. Ponadto tydzień temu remontowałam salon w którym spędzam najwięcej czasu podczas dnia i kolory które w nim przeważają to właśnie szary, miętowy i granatowy, takie tez kolory są na stoliku. Będzie pasował idealnie i będzie ozdobą mojego salonu.

Reply
Daria 2 września 2019 - 21:48

Ja wybrałabym stolik w pastelowe romby. Gdzie bym go postawiła? Postawiłabym go obok tymczasowej kanapy i byłby cudowną inspiracją podczas projektowania salonu, który niedługo będziemy urządzać. Pasowałby idealnie do moich własnoręcznie otapierowanych foteli, które wygrzebałam na strychu u moich teściów.

Reply
Monika 3 września 2019 - 23:15

Zrobiłaś z czegoś zwykłego NIEZWYKLE cudo do mieszkania.Do gustu przypadł mi nabardziej pierwszy stolik ze złotymi elementami, chociaż drugi z kolei pomysł jest niesamowity! Pierwszy lub drugi pasowałby do mojego nowego mieszkania które jak na razie jest dosyć puste, posłużyłby mi do trzymania kocy ale doposazylabym go w rozdzielającą kosz półeczkę na której byłyby książki na jesienne wieczory ❤️

Reply
MagdaLena 4 września 2019 - 01:46

Chcę wygrać stolik w bieli i w złocie. Postawiłabym go na tarasie. W koszu stolika umiesciłabym lampki ledowe, a na blacie paliłyby się świece o zapachu lawendy i świerku. Dobry pomysł na jesienne wieczory na tarasie z kubkiem imbirowej herbaty. ?

Reply
Julia 4 września 2019 - 08:10

Najlepszy jest stolik w bieli i zlocie. Właśnie przeprowadziłam się na studia, a wynajęty pokój szału nie robi. Nie ma na czym zawiesić oka. Taki stolik byłby super urozmaiceniem. A wieczorem byłoby miejsce na dodatkową kawę, żeby nie zasnąć podczas nocnej nauki do kolokwium.

Reply
Weronika 4 września 2019 - 13:17

Już 30 września odbieramy klucze do naszego gniazdka! Nie mogę się doczekać ? od października ruszamy z remontem 😀 Patrząc na te stoliki wiem jedno – każdy z nich jest oryginalny, niepowtarzalny, jedyny. Stolik w trójkąty idealnie pasowałby do naszej stonowane sypialni, stałaby na nim lampka oraz (na pewko) książki. Stoliczek origami – do salonu, z piękną doniczka dodałbym kolorów 🙂

Reply
Anna 4 września 2019 - 14:00

Stolik origami. W salonie przy szarej kanapie sobie stanie a na nim będą stały ciastka i herbatka/kakao/grzane wino – niepotrzebne skreślić, żeby nie trzeba było już się na podłogę do nich schylać. W porze zimowej przewiduję na nim również świeczkę ocieplającą atmosferę, a na wiosnę może dostać doniczkę z szafirkami.

Reply
Halina 5 września 2019 - 10:13

Stawiam na uroczy stolik w kolorowe paski 🙂 Myślę, że idealnie odnajdzie się na nim mój ostatni prezent od Ukochanego w postaci bukietu świeżo zatemperowanych, kolorowych ołówków. Jako architekt mam fioła na punkcie tego zapachu! 🙂 Uważam, że całość idealnie doda charakteru mojemu małemu salonowi, a także zwróci uwagę każdego gościa 🙂

Reply
Edyta 5 września 2019 - 17:52

Od razu wpadł mi w oko stolik w niebieskie trójkąty. Mam dla niego doskonałe miejsce. Od kilku miesięcy szukam czegoś niebanalnego, oryginalnego do mojej łazienki, w której urządzam domowe SPA. Od razu zapragnę znaleźć się na Lazurowym Wybrzeżu, poczuć wiatr we włosach i kropelki morskiej bryzy na twarzy. Ten kolor to zew wolności dodający skrzydeł, jest niczym wzburzone wody bezkresnego oceanu

Reply
Julita 5 września 2019 - 19:36

Stolik w kolorowe paski
Rok temu zamieszkałam z moim narzeczonym. Powoli, ale to bardzo powoli staramy się wykończyć mieszkanie. Zrobiliśmy już prawie wszystko, został nam jedynie balkon. Balkon – moja ulubiona część mieszkania. Lubię na nim czytać książki, pić poranną kawę – wszystko oczywiście na kocu na podłodze. Ten stolik byłby idealnym początkiem i motywacją do metamorfozy tego balkonu.

Reply
Justyna 5 września 2019 - 20:53

Szukam właśnie stolika idealnego do kącika przy małej sofie w moim gabinecie dyrektora szkoły. Do mojej koncepcji idealnie będzie pasował stolik w trójkąty. W czasie wakacji przy pomocy niezawodnych panów konserwatorow udało mi się ściany pomalować na zgaszony turkusowy, jedna ściana będzie z białych cegieł, a przy niej mała sofa na spokojne rozmowy z uczniami, nauczycielami i rodzicami!

Reply
Daria 5 września 2019 - 22:14

Stolik z origami jest idealny do mojego wnętrza. Będę wynajmować pokój w mieszkaniu, mimo tego, że studiuje i pokoik jest dość mały to chciałabym go ciekawie urządzić. Ściany są białe, dodatki przewidziałam białe oraz czarne a ten stolik byłby doskonałym akcentem.
Napewno doda trochę charakteru i urozmaici mój pokój. Najchętniej postawiłabym na nim czarną ramkę, bądź świeczkę.

Reply
Patrycja 5 września 2019 - 22:32

Najpiękniejszy dla mnie jest stolik w bieli i zlocie ❤️ Postawiłabym go w moim pokoju. Mam tam pomarańczowe ściany więc połączenie bieli i złota świetnie by pasowało. Jestem studentką i często między zajęciami przychodzą do mnie znajomi na kawę, a nie mamy gdzie stawiać kubków?

Reply
Laura 5 września 2019 - 22:36

Cz1
Stolik w trójkąty – trzy razy tak! Przyznam szczerze, że jako studentka wynajmując mieszkanie, cierpię na deficyt meblowy. Mój pokój dzieli się na cześć przedsionkową, w której stoi na razie tylko wieszak na ubrania i krzesło, oraz cześć sypialnianą. To właśnie w tej pierwszej części obok krzesła stanąłby stoliczek. Byłby idealnym dopełnieniem wystroju. Stanął by na nim Judasz – mój ulubiony

Reply
Laura 5 września 2019 - 22:39

Cz 2
Mój ulubiony kaktus, który towarzyszy mi w życiu od 5 lat. Oczywiście obok Judasza stanąłby szklany słoik z ciastkami lub innymi słodkościami dla gości. Na pewno przyjemniej ubierałoby się buty, a stoliczka zdecydowanie tam brakuje! Jestem pod wrażeniem wszystkim jednak ten w pastelowe trójkąty, najbardziej będzie pasował do mojego dziewczęcego pokoju!

Reply
Roksana 5 września 2019 - 23:26

Kocham stolik w trójkąty! Jego wzór, barwy przywodzą mi na myśl modernizm – zafascynowany prostą formą geometryczną. Postawiłabym go w salonie, koło fotela (który w ogóle do niego nie pasuje, ale to nic nie szkodzi, moje meble pochodzą z drugiej ręki i ważne jest dla mnie to, że mogę dać im drugie życie). Trzymałabym na nim książki, kubek herbaty i paprotkę (którą mam jakimś cudem od roku żywą).

Reply
Joanna 6 września 2019 - 09:56

Trójkąty. W salonie prostokąty, różnego kształtu doniczki, ściana turkusowa z białymi paskami właśnie od użycia taśmy. Remont się przeciąga a ja ciągle miotam się po kątach, kawa parzy w ręce, wszystko leży w łazience, a ja tylko marzę by na stolik postawić kawę.. niech nie parzy w ręce, a ja w końcu usiądę i przyglądać się mu będę.

P. S… Myślę ze wszystko na nim będzie.

Reply
Ola 6 września 2019 - 10:44

Jestem na pTAK! 🙂

Stolik z origami
Z namalowanymi żurawiami
Co na całe życie łączą się parami
Symbolem są szczęśliwych i długich związków…
Podarowałabym z pięknymi życzeniami świeżo upieczonej Młodej Parze – mojemu Bratu i Bratowej…
By na nowej drodze budowali swoje wspólne, szczęśliwe zimy i lata
Popijając przy nowym stoliku
Zimną lemoniadę latem
Czy gorącą czekoladę w chłodne wieczory 🙂

Reply
Kasia 6 września 2019 - 15:54

Najbardziej podoba mi się Origami, taką prostotę to ja lubię. Napewno stanąłby obok łóżka żeby lampka nocna już nie musiała stać na podłodze i obrywać spadającą w nocy z łóżka poduszką. Książka, telefon i woda też się idealnie na nim zmieszczą. A do przedpokoju (w sam raz na klucze) stolik w trójkąty lub w paski.
A tak po prawdzie to każdy jest taki ładny, że wszystkie bym przygarnęla 😀

Reply
Weronika 6 września 2019 - 20:55

stoliki przepiękne – świetna robota! Każdy jest wyjątkowy ale mi najbardziej spodobał się ten w kolorowe paski. Idealnie pasowałby do mojego odnowionego pokoju. Jest idealny aby postawić na kubek kawy – a w nim – koc i książkę którą czytam. Mam pewne miejsce w pokoju, które nie jest zagospodarowane a taki stoliczek idealnie by się tam wpasował. Świetna praca – i doceniam czas na zrobienie stolika.

Reply
Sylwia 6 września 2019 - 21:36

Stolik w trójkąty jest niesamowity. Skradł moje serce od pierwszego spojrzenia. Muszę przyznać, iż od dawna szukam odpowiedniego stolika, lecz żaden nie wywarł na mnie takiego wrażenia jak ten wykonany przez Panią. Pasowałoby idealnie do mojego salonu. Sama bardzo chętnie spełniam się artystycznie i również w swoim mieszkaniu pragnę mieć przedmioty nietuzinkowe. Stałyby na nim ulubione muffiny ?

Reply
Paulina 6 września 2019 - 22:57

Ten w ptaszorki jest genialny… pasowałby koło mojej “palmy” pierwszej rośliny doniczkowej, ktora nie padła po tygodniu. A na stoliczku meliska w tygodniu, a w weeked drink z palemką 🙂

Reply
Aneta 7 września 2019 - 09:29

Rankiem do internetu zajrzałam
i od razu się zakochałam.
Stolik w trójkąty zobaczyłam
który sobie wymarzyłam.
Serce bije jak szalone,
a na obiad dziś mielone ?
Gdybym taki stolik miała,
o nic bym się nie czepiała.
W kuchni bym go postawiła,
na nim przepiśnik umiejscowiła.
Marzenia się więc spełniają
i życie nam odmieniają.

Reply
Aleksandra 7 września 2019 - 09:43

Jakie to cudowne, że na świecie jest tyle inspirują ludzi, w tym Ty. Jestem zwolenniczką personalizowania swoich mebli i wychodzenia poza schemat. Przecież nikt nie każe nam urządzać wnętrz w taki sam sposób.
Rozważając, który stolik podoba mi się najbardziej, wybrałam ten w bieli i złocie. Kosz wypełniłabym kocem na jesienne popołudnia, a obok postawiła monstere, która aspiruje do bycia gigantem

Reply
Aleksandra 7 września 2019 - 20:40

Jako samozwańcza ptasia mama, z ptakami na pościeli, cukierniczce i pluszowymi na kanapie, od razu pokochałam stolik origami! Stanąłby na środku salonu, trzymałabym w nim kocyk i poduszkę na szybkie regeneracyjne drzemki a na nim stałaby miska z pomidorkami z własnego krzaka, którego dogląda ptasia kuzynka – porcelanowa kura ? moja granatowa kanapa również by się ucieszyła z nowego towarzysza ❤️

Reply
Jagna 7 września 2019 - 20:51

Ja spojrzałam raz i wiem: oto potrzebny jest mi stolik glamour, który aż krzyczy, że jego powołaniem jest ogarnięcie “chlewika” mojej 10-letniej córuni. Bo raz, że w pokoju ciągle “bardak”, a dwa, że córka kocha świnie. Kocha je do tego stopnia, że ma całe stado pluszowych macior z warchlakami. Zatem: tucznik do kosza, a na wierzch postawimy coś z klasą. Żeby było “glamour-chrum-chrum”!

Reply
Chadek 7 września 2019 - 20:54

A mi sie podoba ten w kreseczki. W środku schowam koce i poduszki, a na stoliku będzie stał laptopix. Poduszki pod karczycho, kocyczkiem sie okryję, ulubiony serial “Narcos” w laptopku odpalę. Bo wiecie… tam też wszędzie kreski 😀 także zgrany duet 😀

Reply
Kaśka-Pelaśka 7 września 2019 - 20:59

A ja będę się ubiegać o stolik w bieli i złocie. Jestem fanką kaktusów i jako, ze już się na parapecie nie mieszczą, ustawie je na stoliku, będą miały prawie jak w piaskach pustyni: złociście i z “op-artem”, czyli ciut nie fatamorgana na pustyni. Poza tym nie mam stolika w pokoju, więc kto się ucieszy bardziej niż ja, no kto? Nikt!

Reply
Małgorzata Budzich 9 września 2019 - 23:40

gratuluję wygranej i zapraszam do kontaktu! szczegóły w poście

Reply
Roksana 7 września 2019 - 21:28

Przepiękny jest ten w trójkąty. Już widzę jak wspaniale będzie się prezentował w kąciku zabaw córeczki. Będzie tam mogła chować swoje pluszaki, których już nie mam gdzie zmieścić. Przystawimy do niego krzesełeczka i jak znam córkę, będzie mnie ciągle zapraszała na pyszną, udawaną kawusię w plastikowej filiżance i kawał różowego torta podanego na prawdziwej plastikowej porcelanie.

Reply
Kaolina 7 września 2019 - 21:45

Ja wybrałabym Stolik nr 2. – w trójkąty. Chciałabym go, ponieważ oprócz tego że pasuje do mojego wnętrza, to po milionie rzeczy ozdobionych, odnowionych i zrenowanych i zmienionych dzięki Odnawialni, miałabym w domu choć jedną rzecz w której nie maczałam palców i która byłaby “inna niż inne” 🙂

Reply
Marzena 7 września 2019 - 22:43

Już niedługo mój młodszy syn wyruszy w podróż do swojego pokoju 🙂 – razem ze swoimi zabawkami, które do tej pory zajmowały połowę naszego salonu. Zrobi się więc trochę miejsca, które będzie można zagospodarować ‘zabawką dla dorosłych’ – stolikiem w kolorowe paski. Szare pasy byłyby trasą dla autek synka,a kolorowe miejscem na kawkę dla spragnionej parkingowej 🙂

Reply
edka767 8 września 2019 - 12:15

“Stolik w kolorowe paski”-postawię go w salonie,na środku puchatego dywanu,obok małej kanapy.Będzie idealny do kawy jak i rozmów zarówno z mężem/dziećmi jak i gośćmi.Przepiękny,wtopi się w wystrój małego pomieszczenia w którym brakuje charakteru.Czarny wazon z ręcznym zdobieniem białego miasteczka wykonany przez prababcię,ze świeżymi kwiatami wewnątrz będzie jego ozdobą!Pokona”pustkę” i rozweseli!

Reply
koza13944 8 września 2019 - 12:20

Szóstka moich dzieci uwielbia budować,malować i bawić się na wysokości.Zabawy na dywanie odpadają,więc “Stolik origami”to obłędne dopasowanie do ich potrzeb.Uwielbiają konstrukcję,nietypowe połączenia a z ich pokojem urządzonym z miłością ale prostotą sprawdzi się na 6+.Każdego dnia co innego wypełni jego blat,począwszy od kredek,po farbki czy klocki.I na pewno też papierowe origami.Ideał na lata!

Reply
Maniuska 8 września 2019 - 12:24

Stolik w bieli i złocie na niewielkim tarasie stanie,
na nim kwietnik,lampiony ze słoików i świeczka postanie!
Obok szarości ścian,drewnianych barierek i drewanianego kwietnika
i już widzę jak błysk w oku na widok tarasu nie znika!
Stolik przyda się podczas odpoczynku na kawę czy napoje
podczas wspólnej rozmowy z rodziną poprawi nasze nastroje!
Piękny i wyjątkowy wzór zachwycił mnie i zauroczył!

Reply
Daria 8 września 2019 - 15:29

Obecnie mój dom wygląda jakby spotkał się w nim H.Potter z lordem Voldemortem–remont!Ale gdy każda rzecz znajdzie swoje miejsce,zostanie sporo przestrzeni.I wtedy na scenę wkracza on–stolik origami.W sąsiedztwie ściany o fioletowym odcieniu,szafy oraz łóżka.Element nadający pomieszczeniu życie,dzięki origami zdającemu się lada moment odfrunąć.A na samym stoliku widzę książkę,herbatę i kadzidełko..

Reply
Tomasz wwiiss 8 września 2019 - 16:38

S STOLIK trafi do kącika
T TU gdzie wera nie znika
O ODEGRA rolę pomocnika
L LUKSUSOWEGO ozdobnika
I IDEALNY do książek czytania
K KUNSZTOWNEGO z żonką wina popijania!

O OHH boski
R ROZKOSZNY,na nim postaną groszki
I I właśnie z lampionem
G GODNIE współgra z domem
A ADORUJĘ
M MIŁOŚĆ do niego czuję
I IDEAŁ wiecie

do skandynawskiego kącika najpiękniejszy w świecie!
Bombowy
i odlotowy!

Reply
Marta 8 września 2019 - 17:24

Taki stolik glamour idealnie wpasowal by się jako ciekawy dodatek i ozdoba, a zarazem na słodkie popołudnia z kawą na zbliżającą się jesienną i zimową aurę…..
Szaro białe paski jak wystrój mojego salonu plus miejsce na kocyk czy gazetę… ?
Gratulacje za taki pomysł i złotą rękę!

Reply
LILKA 8 września 2019 - 17:35

Najbardziej chciałabym wygrać stolik biało-złoty! Już od października przeprowadzam się do nowego mieszkania i oczami wyobraźni widzę, jak idealnie wkomponowuje się on do skromnej, studenckiej aranżacji wnętrza, dodając pokojowi wdzięku i ekskluzywności. Stolik byłby idealnym miejscem na materiały do nauki, zwłaszcza na zakreślacze, bez których nauki sobie nie wyobrażam! 🙂

Reply
Patryk 8 września 2019 - 21:04

Wybieram stolik origami.
Świetnie skomponuje się z zielonymi barwami.
Ptaki na stole jako symbol wolności
umilą różne domowe aktywności.
Prace przy biurku z książkami
staną się przyjaznymi doświadczeniami.
Głęboko wierzę, że częste spojrzenia na trójkąty
pomogą zbadać mi Królowej Nauk horyzonty.
Do tego postawię na nim okazałą roślinkę
i każdy z rodzinki będzie miał uśmiechniętą minkę.

Reply
Karolina 8 września 2019 - 21:46

Wybieram Glamour, bo przyciąga magią i blaskiem, a także odrobiną tkwiącej w nim zabawy. Byłby w mojej sypialni, w komnacie księżniczki, na którym stałby kubek z napisem “Padłaś? Powstań! Popraw koronę i zasuwaj!” Nie zabraknie też magazynu o modzie. Luksus stylu glamour powinien być z przymrużeniem oka. Liczy się bowiem ekstrawagancka forma i sama aura przepychu, a nie to, czy jest on prawdziwy.

Reply
Małgorzata Budzich 9 września 2019 - 23:39

gratuluję wygranej i zapraszam do kontaktu! szczegóły w poście

Reply
Wojtek 8 września 2019 - 21:47

Stół w kolorowe paski idealnie nadałby się do mojej “man cave” (tłum. męskiej jaskinii). Mam tam mieszankę stylu piłkarskiego (koszulki z autografami na ścianach) z Bondem (szafka na krawaty i muchy oraz szklanki do whiskey). Do koszyka mógłbym włożyć piłki, na nim zaś postawiłbym drzewo bonsai od syna oraz odstawiał akurat czytaną książkę i filiżankę whisk.. kawy! 🙂 Pasuje idealnie! 🙂

Reply
Jola 8 września 2019 - 22:17

Ja to widzę tak…
Stolik w trójkąty przekracza próg mego mieszkania i natychmiast wędruje do pokoju o ścianach w dwóch kolorach – granatu i bieli. Za sąsiada ma duże okno, wygodny fotel i widok na drzwi. Szybko ląduje na nim ramka ze zdjęciem, kadzidełko, coś do picia i coś na słodko. Zadomawia się i uczestniczy w codziennym życiu domowników. Ale przede wszystkim cieszy oczy swą symetrią i kolorem.

Reply
Anna 8 września 2019 - 22:24

Stolik w trójkąty postawiłabym obok komody z czasów PRL-u wyciągniętej ze śmietnika i dosztukowaną nóżką a fotelem że zmienionym odbiciem specjalnie dla kota. Na dywanie wydzierganym z bawełny przez moją babcię i pod zegarem z połamanymi wskazówkami. Na tle ściany z marokańskich płytek z wakacji. W kolorach szczęścia i zawsze modnych kształtach, wpasowałby się tam idealnie.

Reply
Alicja 8 września 2019 - 22:32

Balkon to kraina miodem płynąca,
dla duszy i ciała jakże kojąca.
Główną rolę zagrałby STOLIK W PASKI KOLOROWE ,
to byłoby jak pierwsze danie – wizualnie odlotowe.
Jest jak Azji wyrafinowanie,
Jak Australii relaksowanie.
To odrobina afrykańskiej drapieżności,
Europejskiej szlachetności,
To surowość Północy
I egzotyka Południowej Ameryki w środku nocy.
Wizualnie mnie pieści,
magię w sobie mieści

Reply
Małgorzata Budzich 9 września 2019 - 23:38

gratuluję wygranej i zapraszam do kontaktu! szczegóły w poście

Reply
Joanna (aka Marian) 12 września 2019 - 09:46

Gratulacje! A stoliki cudowne wszystkie 🙂

Reply
strefalamp 17 września 2019 - 11:30

To niesamowite, jak można zmienić nieco nudny stolik w coś przepięknego! Dzięki Twojej instrukcji wydaje się to całkiem proste do zrobienia. Taki mebel z pewnością pomoże stworzyć bardzo ciekawe wnętrze.

Reply
WnętrzaDlaCiebie 1 października 2019 - 08:31

Stolik origami jest niesamowity 🙂 skradł moje serce i muszę wykonać taki do salonu

Reply
Kamila 16 października 2019 - 15:36

Czy cięcie nożykiem nie uszkadza blatu? Jest jakiś sposób , aby tego uniknąć?

Reply
Małgorzata Budzich 22 października 2019 - 11:33

nożyk musi być ostry – te tapicerskie należy złamać ostrze wzdłuż rowka i dopeiero takim nowym pracować; trzeba pracować z wyczuciem – nie ciąć za głęboko bo może dojść do uszkodzenia; ale generalnie nie są one widoczne

Reply
Tomasz 10 lutego 2020 - 00:57

Wow, to jest piękne! Niesamowite jak niskim kosztem można odmienić swoje wnętrza. Dzięki za wkład w temat kreatywnego wyposażenia wnętrz.

Reply
Twicsy 14 grudnia 2022 - 06:38

Nice post, na-share ko na sa mga kaibigan ko.

Reply
Instagram 14 grudnia 2022 - 13:40

Güzel bir yazı, arkadaşlarımla paylaştım.

Reply
Twicsy 15 grudnia 2022 - 15:00

Dejligt indlæg, jeg har delt det med mine venner.

Reply
https://twicsy.com/pt/comprar-curtidas-instagram 16 grudnia 2022 - 13:03

Belo post, compartilhei com meus amigos.

Reply
twicsy.com 16 grudnia 2022 - 19:39

Buen post, lo he compartido con mis amigos.

Reply
Twicsy 17 grudnia 2022 - 10:58

Leuk bericht, ik heb het gedeeld met mijn vrienden.

Reply
Twicsy 17 grudnia 2022 - 15:07

좋은 게시물, 나는 그것을 내 친구들과 공유했습니다.

Reply
https://twicsy.com/it/acquista-follower-instagram 17 grudnia 2022 - 22:07

Bel post, l’ho condiviso con i miei amici.

Reply
https://twicsy.com/no 18 grudnia 2022 - 01:20

Fint innlegg, jeg har delt det med vennene mine.

Reply
Twicsy 18 grudnia 2022 - 03:03

Dejligt indlæg, jeg har delt det med mine venner.

Reply
https://twicsy.com/tl/buy-instagram-likes 18 grudnia 2022 - 04:55

Nice post, na-share ko na sa mga kaibigan ko.

Reply
Twicsy 18 grudnia 2022 - 09:26

Bel article, je l’ai partagé avec mes amis.

Reply
Twicsy 22 grudnia 2022 - 22:51

منشور جميل ، لقد شاركته مع أصدقائي.

Reply

Leave a Comment

Close