https://odnawialnia.pl/

Odnawialnia.pl

Nowe Rzemiosło – pierwsze branżowe spotkanie dla pracowni meblarskich

by Małgorzata Budzich

Kiedy w jednym miejscu spotka się ponad 30 kreatywnych osobowości to musi wyjść z tego coś niesamowitego. Tak było podczas Nowego Rzemiosła – pierwszego spotkania branżowego dla pracowni renowacji i stylizacji mebli. 

Temat mebli personalizowanych, odnawianych, unikalnych, ręcznie robionych rozpycha się w branży wnętrzarskiej od dawna. Podobnie jak modzie, tak i we wnętrzach coraz więcej ludzi rezygnuje z sieciówkowych zakupów na rzecz przedmiotów niepowtarzalnych. Ba, coraz chętniej robi je samodzielnie, a jak nie potrafi, kibicuje wszystkim małym rzemieślnikom i ich pracowniom. Te ostatnie są nie tylko w dużych miastach ale powstają niemal w całym kraju i każdego roku otwiera się kilkadziesiąt nowych.

tekst alternatywny

Nam udało się zgromadzić 30 z nich w jednym miejscu – w Przypkach koło Tarczyna (świetna miejscówka Rancho pod Bocianem!), gdzie miała miejsce Pierwsza Ogólnopolska Konferencja Branżowa dla Pracowni Meblarskich. Nie bez powodu zapisuję to wielkimi literami, a dodatkowo powinno być gdzieś wyryte złotymi zgłoskami, bo wydarzenie miało charakter bezprecedensowy. Nie tylko chodziło o wymianę wiedzy i doświadczeń – takiej dawki energii, synergii, pozytywnego działania i kwitnących relacji trudno szukać na tradycyjnych konferencyjnych szlakach. Widać że branża potrzebuje wymiany doświadczeń i wsparcia, dlatego szczególnie mocno dziękujemy firmom, które jako pierwsze zaufały swojej intuicji i pojawiły się na tym spotkaniu w charakterze partnerów. 

Spotkanie odbyło się w formule warsztatowo-dyskusyjnej. Zamiast długich prezentacji – działanie na produktach w praktyce, zamiast panelu Zdystansowanych Ekspertów – dyskusja na żywo z uczestnikami. Można opisać to jako niesamowite interaktywne wydarzenie, które żyło swoim życiem i czasami wymykało się spod kontroli:).

DZIEŃ 1. INTENSYWNE WARSZTATY

Techniki wabi-sabi z farbami chalk it

Zaczęliśmy od pracy w duchu wabi-sabi, czyli dekoracyjnego postarzania powierzchni, tak by wyglądała jak naruszona zębem czasu, imitowała starą ścianę, kruszące się tynki, zniszczone tapety. Kluczem do sukcesu są właściwe farby – matowe, z dużą ilością kredy, w kolorach spłowiałych i nieoczywistych. Takie są farby Chalk it marki Luxdecor Expert. Producent oferuje gamę aż 40 odcieni we wszystkich tonacjach.

Powstało ponad 30 prac! Każda inna i jedyna w swoim rodzaju. Ciężko było wybrać zwycięzcę więc nagrodzono 2 prace – Anieli i Romy z pracowni Wyciąg z kąta.

tekst alternatywny

Skrzynki na narzędzia z multinarzędziami Dremela

Personalizowane skrzynki na narzędzia? Proszę bardzo. Każda pracownia zrobiła swoją, z własnym logo i ulubionymi motywami stylistycznymi. Do nanoszenia logo wykorzystałyśmy technikę grawerowania i wypalania precyzyjnymi końcówkami multinarzędzi Dremel. Ich najważniejszą zaletą jest wielofunkcyjność – można nie tylko grawerować ale także ciąć, polerować, szlifować, czyścić w trudnodostępnych miejscach. 

Biżuteria meblowa DIY

Karolina z pracowni Hokus Pokus Home jest znana z pięknych dekoracji meblowych, które tworzy sama podczas stylizowania mebli. Okazuje się, że wiele z elementów jest łatwo dostępnych np. w pasmanterii! Karolina pokazała kilka swoich patentów i technik, jak tworzyć panel dekoracyjny na front meblowy.

Bazą są najczęściej mdf, sklejka lub spienione pvc, w roli dekorów występują listwy sztukateryjne, formy z masy daas, ozdobne guziki, koronki czy zamki. W jej pracach gości złoto – wykorzystuje tu mikę, dedykowane farby i glazury. Relacja z jej wystąpienia jest dostępna na Instagramie na koncie Znajdź Pracownię.

 

DZIEŃ 2. JESZCZE BARDZIEJ INTENSYWNE WARSZTATY

 

Podrukujemy na meblach?

Dziś w drukarni można drukować niemal na wszystkim, pod warunkiem, że wie się co nieco o technikach i spodziewanych efektach. Michał Polkowski, właściciel drukarni Empire wyspecjalizował się w druku na takich powierzchniach jak drewno, sklejka czy mdf. Pokazywał nam efekty nadruku w różnych technologiach i podpowiadał na co zwrócić uwagę planując grafikę czy dobór środków zabezpieczających. 

Zindywidualizowane nadruki na meblach w zabudowie mają się już nieźle, ale własne grafiki na starych meblach? To może być doskonały pomysł na stylizację mebli np. z PR lub frontów kuchennych.

 

Narzędzia pod kontrolą z firmą Profix

Profix to wiodący producent i dostawca narzędzi ręcznych i elektronarzędzi. Marka świetnie znana w warsztatach samochodowych czy stolarniach, ale w pracowniach renowacji i stylizacji mebli, prowadzonych głównie przez kobiety? Niekoniecznie. Jednak już niedługo się to zmieni, bo w planach jednej z marek Profixa – Lahti PRO prawdopodobnie pojawi się odzież ochronna dla kobiet.  W trakcie rozmów o bezpieczeństwie pojawił się też temat okularów ochronnych dla okularników! Mamy nadzieję że coś się pojawi.

Z bogatej palety narzędzi Tryton miałyśmy okazję przetestować frezarkę górnowrzecionową do robienia frezów wgłębnych i krawędziowych. Trzeba trochę praktyki, aby opanować narzędzie, ale temat jest bardzo przyszłościowy. Coraz więcej dekoracji 3D na meblach to konieczność zaznajomienia się z narzędziami do wycinania w drewnie lub mdf.

Komódki na przydasie z marką Liberon

Liberon to marka z ogromną paleta produktów do dekoracji i stylizacji mebli. Są to zarówno farby (kazeinowe, kredowe) jak i bejce, woski, patyny, złote lakiery, markery do drewna. Całe to bogactwo trafiło w ręce pracowni i powstały małe arcydzieła. Ze zwykłych sosnowych komódek udało się stworzyć coś niebanalnego i wyjątkowego.

odnawialnia_warsztaty_komoda (9)
odnawialnia_warsztaty_komoda (8)
odnawianie mebli odnawialnia warsztaty warszawa (1)
odnawianie komody warsztaty stacjonarne (2)
odnawianie komody warsztaty stacjonarne (3)
odnawianie komody warsztaty stacjonarne (4)
odnawianie komody warsztaty stacjonarne (1)
odnawialnia_warsztaty_komoda (5)
odnawialnia_warsztaty_komoda (4)
odnawialnia_warsztaty_komoda (3)
odnawialnia_warsztaty_komoda (2)
odnawialnia_warsztaty_komoda (1)
odnawialnia_warsztaty_komoda (6)
odnawialnia_warsztaty_komoda (7)
odnawianie mebli odnawialnia warsztaty warszawa (4)
odnawianie mebli odnawialnia warsztaty warszawa (3)
odnawianie mebli odnawialnia warsztaty warszawa (2)
warsztaty onawiania mebli warszawa odnawialnia (4)
warsztaty onawiania mebli warszawa odnawialnia (3)
warsztaty onawiania mebli warszawa odnawialnia (2)
20220407_151406 (1)
warsztaty_odnawiania_odnawialnia (4) (1)
warsztaty_odnawiania_odnawialnia (3) (1)
warsztaty_odnawiania_odnawialnia (2) (1)
warsztaty_odnawiania_odnawialnia (1) (1)
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

 

Fabb przedstawia: Trendy w tkaninach tapicerskich

Czy istnieje coś innego poza welurem tapicerskim? To oczywiście pytanie prowokacja, bo już od pewnego czasu chętnie sięgamy po inne tkaniny z widocznymi wątkiem i osnową, imitujące len, wełnę. Na meblach pojawiają się też tkaniny typu boucle, tkaniny z długim włosem, a ostatnio hitem stał się sztruks. 

Na spotkaniu z firmą Fabb – wiodącym producentem tkanin tapicerskich – miałyśmy okazję podotykać tkaniny, a przysłowiowym królikiem z kapelusza była bardzo miękka, pluszowa tkanina przypominająca królicze futerko.

Ważnym wątkiem była ekologia – firma od lat stawia na wtórne użycie tkanin, które skupuje i sprzedaje w ramach projektu Upcycled Fabrics. Można tam kupić końcówki tkanin lub materiały w 2 gatunku na małe projekty szyciowe – np. tapicerowanie krzeseł, foteli, szycie tekstyliów domowych czy zabawek.

Kwestią ekologii są także tkaniny plamoodporne, zabezpieczane teflonem. Okazuje się że ten chwyt marketingowy ma swoje drugie oblicze – teflon jest niebezpieczny dla zdrowia. Dlatego lepiej postawić na tkaniny poliestrowe, których włókna są łatwe w czyszczeniu już ze swojej natury, zamiast kupować tkaniny z teflonem. Do czyszczenia można natomiast wykorzystywać produkty marki oa, które miałyśmy okazję testować.

 

Pracownia i warsztaty

Wiele pracowni myśli o uruchomieniu warsztatów. To sposób na dodatkowe pieniądze, kontakt z ludźmi, okazja by pokazać się w działaniu i zainspirować innych. Ale od pomysłu do poprowadzenia warsztatu jest jeszcze sporo czynności do zaplanowania i wykonania. W tej ścieżce pomagają Marzena i Andrzej – właściciele platformy warsztatowej Feblik. Nie tylko podpowiedzą jak zorganizować warsztat, ale wspierają też w jego promocji i sprzedaży.

 

DZIEŃ 3. PRACA ZESPOŁOWA

Skąd się biorą wzory na tkaninach – kilka słów o ochronie praw autorskich

Sklep z tkaninami Tkaniny Karoliny prowadzą dwie pasjonatki szycia – Aga i Karolina. Promują aktywność przy maszynie, zachęcają do szycia hobbystycznie i zawodowo. W ich sklepie można znaleźć nie tylko tkaniny ale także duży wybór dodatków jak taśmy, paski, sznury, uchwyty, akcesoria kaletnicze. 

Dziewczyny wyspecjalizowały się w tkaninach drukowanych – korzystają z legalnych baz zdjęć i zwracają szczególną uwagę na prawa licencyjne. Są bowiem kultowe wzory, które spotyka się czasami na ubraniach i dodatkach do wnętrz, ale uwaga – one nie zawsze są tam legalnie. Piractwo i plagiat kwitną, ciężko jest to kontrolować, ale to nie oznacza że mamy do tego dokładać swoją cegiełkę. Może skończyć się to dla naszego biznesu karą lub czarnym pr w sieci. Dlatego tak ważne jest zrozumienie istoty praw autorskich, kiedy można legalnie wykorzystać wzór, co to znaczy inspiracja wzorem, tak aby nie zostać posądzonym o plagiat. 

 

Meble w stylu skandynawskim 

Z jakimi kolorami kojarzy nam się styl skandynawski? Ekspertem w tym temacie jest marka Flügger, która od lat promuje wzornictwo skandynawskie na ścianach, podłogach czy meblach. Wysmakowane kolory, piękne tapety, akcenty natury – wszystko to jest w każdym sklepie z szyldem Flügger Farby. 

Cząstkę tego bogactwa udało się wykorzystać podczas warsztatów zespołowych. Uczestnicy podzieleni na grupy mieli za zadanie wykonać stylizację mebla w duchu skandynawskim. Powstały niesamowite prace i to zaledwie w ciągu 2 godzin!

 

Jak nagrywać filmy i prezentować pracownię poprzez wideo?

Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że wideo to must have mediów społecznościowych? Tylko jak robić to z głową, dynamicznie, autentycznie i ciekawie? Damian z Magazynu Nisza to wie, bo na co dzień pracuje jako operator w trójmiejskim ośrodku kultury i okiem kamery pokazuje wydarzenia kulturalne z miasta. 

Zdradził nam kilka wskazówek na co zwracać uwagę, jak dobierać światło, komponować kadry, skąd brać muzykę. Pokazał kilka realizacji promocyjnych filmów dla trójmiejskich rzemieślników i to był strzał w 10. Niekoniecznie chodzi o filmowe fajerwerki – kluczem do sukcesu jest pokazanie osoby rzemieślnika, kim jest, skąd wzięła się pasja, jak wygląda jego pracownia i codzienne życie. 


 

Metamorfoza instant – drewniane panele dekoracyjne 

W dobie szybko zmieniających się dekoracji i kolorów można równie szybko dostosować do tego meble wykorzystując gotowce. Nie każdy jest artystą, ale każdy poradzi sobie z podstawowymi kształtami jak koło czy kwadrat i wyczaruje z tego zgrabną kompozycję graficzną. Takie gotowe zestawy do dekoracji mebli, bazujące na sklejce i podstawowych kształtach przygotowuje Agnieszka Sieroń z pracowni Na haku. Już niedługo pojawią się w sprzedaży, ale mu już dziś mogliśmy pobawić się nimi i tworzyć mini panele warstwowe.

Ja już nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła wykorzystać je do dekoracji kilku mebli 

 

Meble dla pensjonatów czyli kilka słów o hurtowych zleceniach

Na koniec zostawiłyśmy najbardziej emocjonującą prezentację, bo płynącą prosto z serca i doświadczeń dwóch właścicielek pracowni Wyciąg z kąta. To Aniela i Roma, wspólnie działające w Nysie, ale ich meble trafiają do wielu zakątków w Polsce, w tym do licznych pensjonatów i kameralnych hotelików. Dziewczyny wyspecjalizowały się w dużych zleceniach, potrafią zrobić 90 metrowej długości płot ze starych drzwi czy wystylizować kilkanaście szaf w pensjonacie. Do tego dekorują ściany, drzwi czy podłogi. 

Jak ogarniać tak duże zlecenia? Jak tworzyć kosztorys i harmonogram? Jak połączyć pasję i biznes, tak aby było to i satysfakcjonujące i opłacalne? Jak szukać klientów, którzy nam zaufają i powierzą przygotowanie dekoracji? wywiązała się wielka dyskusja, bo temat jest skomplikowany i nie da się odpowiedzieć jednym prostym zdaniem. Na pewno historia dziewczyn zainspirowała wszystkich uczestników i otworzyła oczy na wiele pomijanych aspektów – zatrudnianie podwykonawców, inwestycja w środek transportu, wiedza o tańszych zamiennikach materiałów dekoracyjnych, świadomość kim jest mój klient. 

 

PRACOWNIE, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W WYDARZENIU

PODSUMOWANIE

To był bardzo inspirujący czas z grupą osób, które mają podobną pasję i motywację do działania. Wiele z nich zrezygnowało z wygodnych etatów bo pasja okazała się silniejsza niż dotychczasowe wykształcenie i lata pracy zawodowej. Naszą misją jest wspierać pracownie w rozwijaniu biznesu, tak aby trend pracowni rzemieślniczych nie zamarł. 

Dziś prowadzenie tej działalności nie jest łatwą sprawą. Skomplikowane prawo, duże wymagania wobec przedsiębiorców, trudności w dotarciu do klientów, brak wiedzy o nowych produktach czy technologiach – nigdy nie ma wystarczająco dużo czasu by dotrzeć do właściwych informacji na czas.

Dlatego chcemy co roku organizować takie spotkania, szukamy do współpracy zarówno pracownie jak i firmy, które chcą podzielić się wiedzą, pokazać swoje produkty i wesprzeć ten segment klientów. Gwarantujemy bezpośredni kontakt z klientami i masę inspiracji w trakcie wydarzenia. Zainteresowanych prosimy o maila na kontakt@znajdzpracownie.pl

 

You may also like

21 komentarzy

Instytut Designu 14 kwietnia 2022 - 23:06

Bardzo inspirujące wydarzenie, których jest zdecydowanie deficyt. Dziękuję za zainicjowanie i zorganizowanie tego wydarzenia

Reply
LuxDecor - dekoracja i ochrona drewna 15 kwietnia 2022 - 14:25

Bardzo dziękujemy za zaproszenie do udziału w tak niesamowitym spotkaniu. Warsztat, podczas którego wszyscy się wzajemnie inspirują, to marzenie każdego prowadzącego. A taki właśnie był nasz warsztat z Farb kredowych LuxDecor Chalk-it. Wszyscy uczestnicy udowodnili, że doskonale czują styl wabi-sabi, a ich dzieła to potwierdzają. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji Nowego Rzemiosła. Mamy nadzieję, że się wówczas spotkamy 🙂

Reply
Małgosia 22 kwietnia 2022 - 08:07

Co prawda nie mam pracowni meblarskiej, ale żałuję, że mnie tam nie było 🙂

Reply
Badania nieniszczące 6 maja 2022 - 10:27

Od jakiegoś czasu interesuję się tematyką odnawiania mebli, ale również i samodzielnego meblarstwa( moje wielkie marzenie to stworzenie włąsnej firmy specjalizującej się w tworzeniu wysokiej jakości mebli do mieszkania). O targach słyszałam, ale z braku możliwości czasowych nie mogłam wziąć w nich udziału.

Dziękuję za relację ze spotkania.

Postaram sie na pewno wziąć udział w przyszłym roku!

Reply
Download Bedroom Boss Sex Guide 18 stycznia 2023 - 00:54

Chcę, żebyś spróbował czegoś dla mnie… Spróbuj sprośnie porozmawiać ze swoją kobietą – kiedy nie jesteś w sypialni. Szepnij to. Podejdź do niej od tyłu i powiedz coś zmysłowego. Swobodnie używaj „niegrzecznych słów”. Zobacz co się dzieje. Zauważ jej reakcję. Zauważ jej reakcję. Są szanse, że jej oczy przewrócą się, powie ci, jak ją zmoczysz, potem weźmie cię za rękę i spróbuje zaprowadzić do sypialni. Ale NIE idź z nią… jeszcze. Pamiętaj, jesteś mężczyzną. To ty masz kontrolę. Ty decydujesz, kiedy (lub czy) dostanie trochę twojego kutasa. Zrób to, a reakcja twojej kobiety będzie 10 razy większa niż oczekiwałeś. Pamiętaj, że ludzie na ogół chcą tego, czego nie mogą mieć, zwłaszcza jeśli chodzi o romans. Więc nie krępuj się, bądź nieśmiały, drażnij się z nią, aż będzie tak gorąca z niecierpliwości, że będzie gotowa eksplodować. Widzisz, Adam Armstrong napisał nową książkę zatytułowaną Szef sypialni – 69 sposobów na seksJej. (Nie sądzę, że 69 to przypadek.) W nim Adam ujawnia noc po nocy, krok po kroku plan, który może zmienić życie seksualne każdej pary. Jak? Wprowadzając małą lub dużą dawkę dominacji i kontroli do uprawiania miłości. Adam ma badania i osobiste doświadczenia setek facetów, których trenował, które dowodzą, że kobiety bardzo cenią uległość w obecności silnego, dominującego mężczyzny. Teraz możesz powiedzieć, że BDSM nie jest dla ciebie. I potrafię to docenić. To też nie dla mnie. Ale metody Adama nie wymagają rzeczy kalibru BDSM. Brak lochów. Nie są wymagane żadne bicze ani łańcuchy. Plan jest prosty: NAJPIERW ją uderzyć, zanim jeszcze zaczniesz. Widzisz, najlepszy seks ma miejsce w umyśle kobiety, ZANIM dotrze do jej cipki. I właśnie tego uczy cię Adam. Mindfvck ją najpierw, A NASTĘPNIE baw się tak dobrze, jak tylko chcesz. –> Sprawdź szefa sypialni — 69 sposobów na przelecieć jąZrób to, a przekonasz się, że twoja kobieta jest 10 razy bardziej wrażliwa na każdy twój dotyk.. Siła alfa https://www.wikivivarium.it/Manuale/index.php?title=User:ReginaldKetchum Pobierz przewodnik po seksie szefa sypialni
https://sustainabilipedia.org/index.php/User:MarilynMacaulay

Reply
Phone Number For Reservations 2 marca 2023 - 18:03

Phone Number For Reservations:👉 http://rentry.co/8ssn4

Reply
Ирригаторы полости рта 4 marca 2023 - 13:53

Ирригатор (также известен как оральный ирригатор, ирригатор полости рта или дентальная водяная нить) – это устройство, используемое для очистки полости рта. Оно представляет собой насадку с форсункой, которая использует воду или жидкость для очистки полости рта. Ирригаторы применяются для удаления зубного камня, бактерий и насадок из полости рта, а также для смягчения любых застывших остатков пищи и органических отходов. Ирригаторы применяются для профилактики и лечения различных патологий полости рта. Наиболее распространенные ирригаторы используются для удаления зубного камня, лечения десны, профилактики и лечения воспалений десен, а также для лечения пародонтита. Кроме того, ирригаторы используются для анестезии полости рта, а также для применения антибактериальных препаратов.. Click Here:👉 https://www.irrigator.ru/irrigatory-cat.html

Reply
Checking wallets 2 kwietnia 2023 - 00:18

ZkSync Free Airdrop Crypto: Your Guide to Free Coins in 2023, EARN MORE THAN $1000! https://youtu.be/PgOvNKmC80E

Reply
Blur CRYPTO Airdrop 14 kwietnia 2023 - 03:33

CLAIM SPACE ID AIRDROP 2023 | EARN MORE THAN 1.007ETH | LAST CHANCE https://www.tiktok.com/@bigggmoneys/video/7216825799645678854

Reply
Blur CRYPTO Airdrop 15 kwietnia 2023 - 13:54

New Crypto Arbitrage Strategy | 20% profit in 10 minutes | Best P2P Cryptocurrency Trading Scheme +1200$ profit in 10 minutes https://cos.tv/videos/play/43784613877027840

Reply
No deposit bonus 23 kwietnia 2023 - 14:30

No deposit bonus from https://zkasin0.site connect your wallet and enter promo code [3wedfW234] and get 0.7 eth + 100 free spins, Withdrawal without limits

Reply
Anonim 25 maja 2023 - 07:50 Reply
промокод для 1 x bet 25 maja 2023 - 12:58

1xbet при регистрации промокод https://www.topwatch.ru/pics/inc/?besplatnuy_promokod_pri_registracii.html

Reply
промокод при регистрации 1xbet 30 maja 2023 - 14:12

https://weter-peremen.org/files/pgs/promokod__260.html промокод при регистрации 1xbet на сегодня

Reply
1xbet промокод при регистрации 3 czerwca 2023 - 15:34

промокод 1xbet при регистрации http://thefirmwarefile.com/pag/promokod_260.html

Reply
1x промокод 4 czerwca 2023 - 22:04

рабочий промокод 1хбет бонус https://reklamalubercy.ru/sites/pgs/besplatnuy_promokod_pri_registracii.html

Reply
промокод хбет 4 czerwca 2023 - 22:34 Reply

Leave a Comment

Close