https://odnawialnia.pl/

Odnawialnia.pl

Stylizacja niewielkich mebli

by Małgorzata Budzich
Stylizacja mebli

Kolejna edycja studiów dyplomowych Home Design za nami. Po raz trzeci studenci tego kierunku mogli wypróbować w działaniu farby do stylizacji mebli i i środki do renowacji drewna i forniru. W ciągu kilku godzin zrobili swoje pierwsze metamorfozy na niewielkich meblach.

Partnerem warsztatów była marka Newcolours, która zaopatrzyła wszystkich uczestników w farby do mebli, oleje i bejce. Ilość kolorów w ofercie od razu zachęca do eksperymentów i odważnych stylizacji.

tekst alternatywny

Na pierwszy ogień jeden z mniejszych mebli – STOŁEK. Ola ozdobiła go najbardziej energetycznymi kolorami w ofercie Newcolours – wesoła malinka, turkusowa laguna, miodowy miesiąc, słoneczny żółty i pomarańcza.

Bardziej stonowany projekt to KWIETNIK. Wcześniej pokryty czerwonawą bejcą, został oczyszczony i pomalowany zamszową czernią. W górnej części olej w kolorze ciemnego dębu zabezpieczy go przed zniszczeniem wodą.

Stary mały TABORET po dokładnym oczyszczeniu stał się polem dla geometrycznych wzorów i ciekawego połączenia kolorystycznego – living coral oraz lazurowego błękitu. Podobnie do kwietnika, zyskał zupełnie nowy wygląd.

Nowe meble z sieciówki są idealne do personalizacji. W przeciwieństwie do starych mebli nie trzeba ich specjalnie przygotowywać, wystarczy lekko przeszlifować, odpylić i można malować. Tu przykłady taboretów i stopnia z Ikei, spersonalizowane pod dzieci i zwierzaki:).

tekst alternatywny

Taborety jeszcze bardziej pokazują jak łatwo zmienić ich wygląd. Ze względu na małe rozmiary praca jest bardzo szybka. Poniżej nowoczesna i bardziej tradycyjna stylizacja. Czarnobiały podnóżek nawiązuje do opartowskich plakatów, które dają wrażenie trójwymiarowości.

Z pewnością zwróci Twoją uwagę tak zaprezentowany obrazek z Matką Boską. Ta stara grafika, pamiętająca czasy PRL zyskała dzięki odważnej i nowoczesnej ramie. Niegdyś należała do mamy właścicielki i dlatego zależało jej na uratowaniu rodzinnej pamiątki.

Pojawiły się też prace z wykorzystaniem tapet. Niewątpliwie to jedna z najszybszych metod na efektowną dekorację.

Były też nieco większe gabaryty – jak ta szafka z półkami. Podobnie do pozostałych mebli udało się ją odnowić w kilka godzin. W roli głównej zamszowa czerń i biel oraz akcenty w kolorach wesoła malinka i lazurowy ocean.

Godne uwagi są dekoracje przy użyciu szablonów, jak np. na tej małej zwykłej skrzynce wykorzystano motyw koralowca. Przede wszystkim dobrze dobrane i zmieszane kolory ognistej czerwieni i pomarańczy dały idealny odcień koralowca. Z całą pewnością są to najstaranniej wykonane szablony podczas tych warsztatów:).

Kolejna edycja studiów już od października, Jeżeli interesujesz się projektowaniem wnętrz, to te studia przygotowują do zawodu projektanta. Uczestnicy bardzo sobie chwalą różnorodność zajęć i nacisk na praktykę. Kto wie, może się spotkamy?

You may also like

1 comment

Przytulniej 28 maja 2023 - 03:10

Artykuł, który przeczytałem, jest pełen inspirujących pomysłów na stylizację niewielkich mebli. Autor przedstawia różne techniki, które można zastosować, aby nadać charakter i wyrazistość mniejszym przedmiotom. Podoba mi się, jak artykuł podkreśla znaczenie kreatywności i wykorzystania różnych materiałów oraz technik malarskich do odświeżenia i personalizacji mebli. To doskonałe źródło inspiracji dla osób, które chcą nadać nowe życie swoim niewielkim meblom i stworzyć unikalne i stylowe wnętrza. Artykuł jest dobrze napisany i dostarcza praktycznych wskazówek, które można z łatwością zastosować w praktyce.

Reply

Leave a Comment

Close