https://odnawialnia.pl/

Odnawialnia.pl

Świąteczne dekoracje – biel, czerń i złoto na świecznikach

by Małgorzata Budzich

Czarny, biały i złoty to coraz większa kolorystyczna konkurencja do czerwonych i zielonych dekoracji na święta. Pasuje do minimalistycznych wnętrz i dodaje elegancji.

Mimo, że jestem zagorzałą fanką koloru, czasami nachodzi mnie tęsknota za czymś w zupełnie innym stylu – potrzebuję zresetować się od wszystkich intensywnych barw, a zwłaszcza czerwieni. Dlatego jednym z wiodących tegorocznych zestawień kolorystycznych jest u mnie czarny, biały i złoty.

tekst alternatywny

Dekoracje świąteczne – malowane swieczniki na tealight

Oto propozcja dekoracji świątecznej – drewniane świeczniki na tealighty, które bez problemu można kupić w sklepach z artykułami do decoupage. Ich ozdobienie zajeło mi godzinę, a sama technika dekoracji jest banalnie prosta i nie potrzebujesz do niej żadnych wyszukanych materiałów i narzędzi. Wystarczą farby, ołówek, papier i nożyczki oraz kawałek gąbki np. takiej do naczyń lub resztek tapicerskiej.

dekoracje świąteczne świeczniki

Dekoracje swiąteczne za pomocą … kropek malowanych ołówkiem

Cała dekoracja opiera się na kształcie koła, jako przeciwwagi do prostokątnych kształtów świeczników. Kolejność prac jest następująca:

Malujemy świeczniki na kolor bazowy – użyłam farby kazeinowej Liberon w kolorze białym. Te farby szybko schną i nie trzeba ich lakierować, a poza tym są w małych opakowaniach. Następnie wycinamy kółko na pasku papieru i taki szybki szablon wypełniamy innym kolorem.

tekst alternatywny

dekoracje na święta

Namalowane koła będą tłem dla napisu lub cyferek – np. na świecznik adwentowy. Można użyć dwóch różnych kolorów – u mnie pojawiły się czarne koła malowane farbą kazeinową oraz złote – robione lakierem pozłacającym Liberon. Ten preparat świetnie rozprowadza się na farbie i nie podcieka pod szablon. Dostępny jest w 3 kolorach – złoto, bogate złoto i stare złoto. Użyłam bogatego złota, które jest najbardziej intensywne, natomiast złoto jest jaśniejsze, a stare złoto – ciemniejsze.malowane świecznik dekoracje świąteczne

Kolejny krok to kropkowe dekoracje. Używamy ołówka z gumką jako stempelka. Gumkę moczymy w farbie lub złotym lakierze i odciskamy na świeczniku. Ważna uwaga – poćwicz najpierw odciskanie kropek na tekturze – przykładaj ołówek prostopadle. Z jednego zamoczenia z reguły wychodzą 3 kropki. Dobrze jest mieć pod ręką mały pędzelek, którym w razie potrzeby można w kropce podmalować niedociśnięte miejsca.

dekoracje na święta Bożego Narodzenia

Świąteczne dekoracje gotowe – ostatni etap to napisy za pomocą białego markera permanentnego. Świeczniki ustawiamy na podłużnym półmisku albo innej podstawce, wstawiamy świeczki i dokładamy dodatki.

świecznik adwentowy

Mój świecznik stoi na złotym wózeczku z prl, a na dole ułożyłam girlandę ze światełkami i dodatową dekorację z bombek i gwiazdek.

świąteczny świecznik

I jak wam się podoba taka kolorystyka?

 

 

You may also like

3 komentarze

ฟุตบอลออนไลน์ 8 maja 2023 - 14:03

… [Trackback]

[…] Find More to that Topic: odnawialnia.pl/2020/12/swiateczne-dekoracje-biel-czern-i-zloto-na-swiecznikach.html […]

Reply
redes informática 17 maja 2023 - 18:54

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: odnawialnia.pl/2020/12/swiateczne-dekoracje-biel-czern-i-zloto-na-swiecznikach.html […]

Reply
พรมรถ 26 maja 2023 - 00:38

… [Trackback]

[…] Find More on to that Topic: odnawialnia.pl/2020/12/swiateczne-dekoracje-biel-czern-i-zloto-na-swiecznikach.html […]

Reply

Leave a Comment

Close